وزیر انرژی سعودی تحولات بازارهای نفت را با همتای عراقی خود بررسی کرد

وزیر انرژی سعودی تحولات بازارهای نفت را با همتای عراقی خود بررسی کرد

بغداد به تعهد ۱۰۰ درصدی به توافق اوپک پلاس خواهد رسید
جمعه, 7 اوت, 2020 - 12:00
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز وزیر انرژی سعودی (الشرق الاوسط)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی و احسان عبدالجبار اسماعیل وزیر نفت عراق آخرین تحولات بازارهای نفت را بررسی کردند.

دو طرف در تماس تلفنی به بررسی بهبود مستمر تقاضای جهانی نفت و پیشرفتی که در جهت اجرای توافق اوپک پلاس حاصل شده، پرداختند.

آنها همچنین بر پایبندی خود به توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت تأکید کردند.

وزیر نفت عراق در این باره با اشاره به پایبندی کامل کشورش به توافق اوپک پلاس اعلام کرد که دولت بغداد در اوایل ماه جاری میلادی به تعهد ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

عبدالجبار اضافه کرد که عراق برای جبران اضافه تولید خود در ماه‌های می، ژوئن و ژوئیه، در ماه آگوست و سپتامبر روزانه، ۴۰۰ هزار بشکه اضافی از سهمیه خود را کاهش خواهد داد.

وزیر نفت عراق اضافه کرد: کاهش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای اضافه روزانه عراق، گذشته از ۸۵۰ هزار بشکه‌ای است که عراق متعهد شده‌است در چارچوب توافق اوپک پلاس در ماه‌های آگوست و سپتامبر از تولید نفت خود بکاهد.

وی افزود: با این کاهش، مجموع نفتی که عراق در ماه‌های آگوست و سپتامبر از تولید خود خواهد کاست، روزانه به یک میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه خواهد رسید.

در این تماس تلفنی، وزیر انرژی سعودی از وزیر نفت عراق به دلیل تلاش بغداد برای افزایش پایبندی خود به توافق اوپک پلاس قدردانی کرد.

دو طرف تأکید کردند تلاش‌های کشورهای عضو اوپک پلاس برای پایبندی به توافق کاهش تولید نفت و کاهش اضافی تولید نفت برای جبران تولید مازاد، موجب تقویت ثبات در بازارهای جهانی نفت و تحقق سریع تر تعادل و به وجود آمدن نتایج مثبت در آنها می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای