۱۰۰ آپارتمان از سوی گروه مالی سامبا آماده واگذاری به خانواده های به شدت نیازمند شد

۱۰۰ آپارتمان از سوی گروه مالی سامبا آماده واگذاری به خانواده های به شدت نیازمند شد

مدیر عامل سامبا: این طرح در راستای تقویت تلاش دولت است
دوشنبه, 14 سپتامبر, 2020 - 13:00
وزیر مسکن و وزیر امور شهری و روستایی و رییس موسسه پول عربی و رییس هیات مدیره سامبا در مراسم واگذاری آپارتمان ها شرکت کردند (الشرق الاوسط)

گروه مالی سامبا از واگذاری صد آپارتمان مبله خبر داد. طرح واگذاری آپارتمان های مبله به خانواده های به شدت نیازمند توسط گروه سامبا و با همکاری وزارت مسکن سعودی اجرا می شود.


ماجد الحقیل وزیر مسکن و وزیر امور شهری و روستایی و دکتر احمد الخلیفی رییس موسسه پول عربی سعودی در مراسم اهدای آپارتمان ها شرکت کردند.


این پنجمین مرحله واگذاری آپارتمان های مسکونی از سوی گروه مالی سامبا در چند سال گذشته است. 


سامبا در نظر دارد ۵۰۰ دستگاه آپارتمان مبله به خانواده های به شدت نیازمند واگذار کند و این برنامه یکی از طرح های اجتماعی گروه سامبا است.


۳۶۱ آپارتمان تا کنون در قالب این برنامه واگذار شده است و بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر صاحب مسکن شدند.


آپارتمان های واگذار شده در مرحله پنجم پانصد متری هستند که در بخش های گوناگون سعودی توزیع شده اند.


ماجد الحقیل وزیر مسکن از گروه مالی سامبا به خاطر طرح واگذاری مسکن در چند سال گذشته تشکر کرد و گفت صد آپارتمان مبله به خانواده های سعودی به شدت نیازمند تعلق می گیرد و این طرح با همکاری وزارت مسکن اجرا می شود.


او خاطر نشان کرد «این طرح سامبا یک الگو در سخاوتمندی است که منجر به تقویت مفهوم مسئولیت اجتماعی می شود».


الحقیل خاطر نشان کرد «وزارت مسکن تلاش جدی برای ایجاد مسکن مناسب برای خانواده های به شدت نیازمند انجام می دهد و در این راستا با بیش از ۳۵۰ موسسه و انجمن دولتی و غیر دولتی همکاری می کند. برنامه مسکن یکی از طرح های مورد نظر در سند چشم انداز ۲۰۳۰ است. کما اینکه طرح های فردی و اجتماعی دیگر نیز در رابطه با فراهم کردن مسکن برای نیازمندان مطرح شده است».


او گفت «۱۴ هزار دستگاه آپارتمان در سال گذشته بر اثر این اقدامات و طرح ها به خانواده های به شدت نیازمند تعلق گرفت و بیش از ۱۰ هزار دستگاه آپارتمان دیگر هم تا ماه اوت واگذار شد».


مهندس عمار الخضیری رییس هیات مدیره گروه مالی سامبا گفت «این گروه افتخار می کند که برنامه های اجتماعی اش را پیش می برد. این برنامه ها بیانگر پایبندی سامبا به انجام مسئولیت های اجتماعی خود و پیشگامی برای حمایت از تلاش دولت در راستای فراهم کردن مسکن برای مردم است. این یکی از اولویت های سند چشم انداز ۲۰۳۰ به شمار می رود».


الخضیری افزود «همکاری بین سامبا و وزارت مسکن بسیار سازنده است و دو نهاد این برنامه را با توجه به هدف اعلام شده اجرا کردند که گامی در راستای ایجاد توسعه پایدار در کشور نیز به شمار می رود».


رانیا نشار مدیر عامل گروه مالی سامبا بر تلاش این گروه در راستای استفاده از ظرفیت حداکثری برای تقویت و حمایت از برنامه های راهبردی دولت و فراهم کردن مسکن برای مردم تاکید کرد و گفت این یکی از برنامه های سند چشم انداز ۲۰۳۰ است و سامبا به برنامه های خود در راستای فراهم کردن مسکن برای مردم به رغم شرایط کرونا و اوضاع اقتصادی داخلی و بین المللی ادامه می دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای