عباس: بدون پایان اشغالگری اسرائیل هیچ صلحی ممکن نیست

عباس: بدون پایان اشغالگری اسرائیل هیچ صلحی ممکن نیست

چهارشنبه, 16 سپتامبر, 2020 - 08:45

محمود عباس رئیس تشکیلات فلسطین روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به توافق عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و دولت‌های بحرین و امارات عربی متحده، گفت: «بدون پایان اشغالگری اسرائیل هیچ صلحی در خاورمیانه ممکن نیست».

عباس همچنین هشدار داد که «بدون پایان یافتن اشغال، و رعایت کامل حقوق مردم فلسطین، صلح و امنیت و ثبات برای هیچ‌کس در کار نخواهد بود».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عباس در این بیانیه اعلام کرد: آنچه در کاخ سفید رخ داد هرگز به تحقق صلح در منطقه نمی‌انجامد. صلح واقعی تا زمانی که آمریکا و اسرائیل حقوق ملت فلسطین در تشکیل کشور مستقل در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ با پایتختی قدس را نپذیرند و مسئله آوارگان فلسطینی طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل حل نشود ممکن نخواهد شد.

عباس اضافه کرد: ابداً کسی را موظف نکرده و نخواهد کرد که به نمایندگی از مردم فلسطین و از طرف سازمان آزادیبخش فلسطین به عنوان نماینده قانونی مردم فلسطین صحبت کند.

وی ادامه داد: «مشکل اصلی میان کشورهایی که توافق‌نامه‌ها را امضا کرده‌اند با رژیم اشغالگر اسرائیلی نیست بلکه با مردم فلسطین است که تحت اشغال رنج می‌برند».

رئیس تشکیلات فلسطین همچنین هشدار داد که هرگونه تلاش برای دور زدن مردم فلسطین و رهبری آن پیامدهای جدی در برخواهد داشت که آمریکا و اسرائیل باید مسئولیت آن را بپذیرند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای