سعودی: برای بازگشت تدریجی عمره، به راه حل‌های فنی اتکا خواهیم کرد

سعودی: برای بازگشت تدریجی عمره، به راه حل‌های فنی اتکا خواهیم کرد

وزارت حج در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ سالانه به ۳۰ میلیون عمره‌گزار خدمات‌رسانی کند
دوشنبه, 21 سپتامبر, 2020 - 10:15
بازگشت تدریجی عمره و زیارت، با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی (SPA)

محمد صالح بنتن وزیر حج و عمره سعودی روز دوشنبه، جزئیات طرح بازگشت تدریجی حج عمره را اعلام کرد.

وزیر حج و عمره سعودی در دومین همایش مجازی بهبود و توسعه تجربه عمره گزار گفت: وزارت حج و عمره در زمینه مراحل بازگشت تدریجی حج عمره، به فناوری و راه حل‌های فنی اتکا خواهد کرد که شرکت‌ها را به بازاریابی جهانی و داخلی خدمات قادر می‌سازد.

وزیر حج سعودی تأکید کرد ازسرگیری تدریجی عمره با استفاده از فناوری‌ها و از آن جمله نرم‌افزار کاربردی «اعتمرنا» انجام خواهد شد که به شرکت‌ها و موسسات فعال در این زمینه امکان بهبود و توسعه خدمات‌شان را خواهد داد.

او در ادامه به مؤسسه‌ها و شرکت‌های فعال در بخش عمره و نقش آنها در معرفی و بازاریابی برای این برنامه‌ها در میان شهروندان سعودی و عمره‌گزاران از خارج از پادشاهی عربی سعودی اشاره کرد.

بنتن با اشاره به امکان تعامل با بیش از ۳۰ شرکت داخلی و جهانی در این زمنیه، گفت مسیرهایی الکترونیک برای این شرکت‌ها فراهم شده تا بتوانند از این طریق به ارائه خدمات و پیگیری امور عمره‌گزاران بپردازند.

او همچنین بیان کرد که از شیفت کارت اول در خدمات‌رسانی به زائران در داخل و خارج از مسجد نبوی استفاده خواهد شد.

او همچنین توضیح داد که شرکت‌های فعال در زمینه عمره سالانه به ۱۶ میلیون عمره‌گزار از داخل کشور و از میان شهروندان و مقیمان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و عمره‌گزاران از خارج، خدمات ارائه می‌دهند.

وزیر حج و عمره پادشاهی سعودی گفت کشورش در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ سالانه به ۳۰ میلیون عمره‌گزار خدمات‌رسانی کند.

از سوی دیگر معاون وزیر حج سعودی هم گفت: منظومه حج و عمره تنها به خدمات اساسی که به زائران ارائه می‌شود، محدود نمی‌شود و محتوای عظیمی از خدمات وجود دارد که می‌تواند توسط بخش خصوصی ارائه شود و نقش بزرگی در تحقق اهداف این چشم‌انداز خواهد داشت.

او ادامه داد: ادغام‌ها در بخش عمره تا حد زیادی از هزینه‌های عملیاتی می‌کاهد و به افزایش بهره وروی عملیاتی و تنوع خدمات ارائه شده همراه با افزایش دارایی‌ها و توانایی‌های مالی کمک می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای