اوج‌گيرى دوباره كرونا در ايران

اوج‌گيرى دوباره كرونا در ايران

یکشنبه, 27 سپتامبر, 2020 - 11:00

منابع خبری ایران از ادامه روند افزایش ابتلا به ویروس کرونا در این کشور و قرمز شدن وضعیت اکثر استان‌ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۵ نفر دیگر بر اثر این بیماری جان باختند که به این شکل شمار قربانیان این بیماری در ایران به ۲۵ هزار و ۵۸۹ نفر افزایش یافت.

این در حالی است که روز گذشته مسئولان وزارت بهداشت ایران ۲۰۰ مورد فوتی را نیز گزارش کرده بودند.

از سوی دیگر مسئولان ایرانی گزارش داده‌اند که تنها در طی ۲۴ ساعت گذشته سه هزار و ۳۶۲ مورد ابتلای جدید به ثبت رسیده‌است عددی که تعداد کل مبتلایان به این ویروس مهلک در ایران را به۴۴۶ هزار و ۴۴۸ نفر می‌رساند.

در این میان وضعیت ۴۰۵۹ نفر به شدت وخیم است و نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند.

براساس آخرین گزارش‌ها دربارهٔ تعداد بهبود یافتگان، در مجموع ۳۷۴ هزار و ۱۷۰ نفر نیز بهبود پیدا کرده و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

بر پایه این گزارش، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

برخی معتقدند که با افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در ایران، مقامات از ترس افکار عمومی با کم نشان دادن شمار مبتلایان، در صدد سرپوش گذاشتن بر آن هستند.

در این میان، مجلس ایران ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا را بازگردانده و وزارت بهداشت از توزیع تدریجی ۱/۵ میلیون دوز واکسن خبر می‌دهد. تقاضا از داروخانه‌ها برای خرید واکسن بالا رفته، اما مقامات وزارت بهداشت یادآوری می‌کنند که واکسن فعلاً برای عموم نیست و تنها برای گروه‌های پرخطر است.

وزیر بهداشت ایران هشدار داده که به دلیل پرداخت نشدن مطالبات کادر درمان و خالی ماندن انبارها «پائیز سنگینی» فرامی‌رسد.

موج سوم شیوع کرونا از حدود دو هفته پیش دست‌کم در بخش بزرگی از ایران و شدیدتر از دو موج قبلی آغاز شده و به قرمز شدن وضعیت ۲۴ استان انجامیده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای