۲۵ توصیه و ۶۹ پیشنهاد دربارهٔ سیاست گذاری تجاری به G20 ارائه شد

۲۵ توصیه و ۶۹ پیشنهاد دربارهٔ سیاست گذاری تجاری به G20 ارائه شد

تقاضا برای افزایش بودجه بین‌المللی و سرمایه‌گذاری در فناوری برای حمایت از وضعیت بهداشتی و اقتصادی
چهارشنبه, 7 اکتبر, 2020 - 23:15

یوسف البنیان رئیس بخش سعودی تجارت گروه ۲۰ یاB20 اعلام کرد که ۲۵ توصیه اصلی و ۶۹ پیشنهاد برای بحث در نشست «گروه تجارت» که از ۲۶ تا ۲۷ اکتبر این ماه برگزار می‌شود، نهایی شده‌اند.

البنیان اعلام کرد که این توصیه‌ها و پیشنهادات شامل موارد اساسی در تحول دیجیتال و مشارکت زنان در تجارت، تجارت، امور مالی، زیرساخت‌ها، انرژی، پایداری، انطباق و یکپارچگی و آینده کار و آموزش است.

البنیان توضیح داد که سعودی علاقمند است علاوه بر آنچه کشورهای خارج از G20 نیاز دارند، از طریق سیاست‌های پیشنهادی برای سران ۲۰ حضور پررنگ داشته باشد. وی ادامه داد که گروه‌های کاری متشکل از ۶۷۶ نفر از بیش از بیست کشور (شامل ۷ رئیس مشاغل و ۴۸ معاون رئیس پشتیبانی) ایجاد و تأسیس شده‌اند، بنابراین همه سیاست‌های مورد نیاز تیم‌های مختلف، که شامل تیم‌های تحول دیجیتال، یکپارچگی و انطباق، علاوه بر آینده کار و آموزش، پایداری، انرژی و آب و هوا، امور مالی و زیرساخت‌ها، تجارت و سرمایه‌گذاری و شورای زنان تاجر که گام برجشته ای در گروه بازرگانی در سعودی است.

جزئیات اجلاس آینده:


تعامل با کرونا

رئیس گروه بازرگانی G20 گفت: «وقتی سعودی ریاست G20 و گروه بازرگانی سعودی را به دست گرفت، کرونا گسترش نیافته بود.. ما در ماه‌های گذشته با عدم اطمینان زیادی کار کردیم».

وی افزود، «مهمترین چیز این است که ما مجبور بودیم برای ترسیم یک دوره با هم کار کنیم تا اقتصادهای جهانی بتوانند به روشی فراگیر و پایدار بازسازی بهتری داشته باشند».

البنیان ادامه داد: «جامعه تجاری سعودی با توجه به تعهد به نوآوری و تمرکز بر آینده با چالش‌های پیش روی ریاست دوره ای در سال جاری با انعطاف‌پذیری برخورد کرده‌است. من به آنچه که علیرغم مشکلات توانسته‌ایم به دست آوریم افتخار می‌کنم … و ما منتظر ادامه همکاری و تقویت نقش پیشگام پادشاهی در عرصه بین‌المللی تحت هدایت رهبران عالی آن هستیم».


تلاش‌های تجاری

در کنفرانسی که دیروز برگزار شد، تلاش‌های گروه تجاری سعودی در طی سال ۲۰۲۰ همزمان با گسترش ویروس کرونا به منظور تأمین نیازهای فوری و دستیابی به اهداف میان مدت و بلند مدت، بررسی شد.

این گروه گزارش ویژه ای را در مورد «ازسرگیری سریع اقتصاد جهانی در دوره پس از همه‌گیری» به G20 ارائه داد و چندین بیانیه مشترک با سایر گروه‌ها و سازمان‌های جهانی برای اقدامات همکاری در زمینه‌های مختلف، شامل تجارت، انرژی و شفافیت و پاسخگویی مطرح کرده‌است.

گروه بازرگانی سعودی میزبان دو رویداد مجازی بود که هدف اصلی آن پرداختن به تأثیر همه‌گیری و آماده‌سازی برای موج احتمالی دوم آن بود. این گروه به رهبری سعودی با همکاری اتاق‌های بازرگانی و سازمان‌های کشورهای G20 مجموعه ای از رویدادها را تحت عنوان «گفتگوی بین‌المللی گروه تجارت سعودی» برای ارائه و بحث در مورد توصیه‌های سیاسی میزبانی خواهد کرد.


توصیه‌ها و پیشنهادات

رئیس گروه بازرگانی عربستان گفت: این گروه بیش از ۲۵ توصیه توسط هفت تیم مختلف کاری ارائه داده‌است، علاوه بر این بیش از ۶۹ پیشنهاد برای برخی از سیاست‌هایی که باید اجرا شود، از جمله توانمند سازی افراد، تلاش مضاعف برای ایجاد شغل برای زنان و مردان جوان، سرمایه‌گذاری بیشتر در فنآوری جهت حمایت از وضعیت اقتصادی، افزایش بودجه شرکت‌های کوچک و متوسط به منظور توسعه پایدار و حمایت از بخش خدمات همچون جهانگردی برای ایجاد فرصت‌های بیشتر برای نسل بعدی عرضه کرده‌است.

وی ادامه داد، «ما به محیط زیست علاقمند هستیم و توصیه‌هایی برای حفظ کره زمین با سرعت بخشیدن به کار در از بین بردن انتشار کربن ارائه کردیم. ما در حال تلاش برای ارتقای یک سیستم انرژی پاک تر و پایدار تر هستیم».

وی از تمایل این گروه برای تنوع اقتصادی در بخشهای اشتغال زا، مانند بخش گردشگری و سیاست‌هایی حامی آزادی تجارت بین کشورها و ضرورت به‌کارگیری تحولات فناوری و ترویج فرهنگ شفافیت خبر داد.


در بعد عملی

البنیان اظهار کرد که سعودی مایل است که از طریق کشورهای G20 و کشورهای خارج از G20 با گروه‌های مختلف گروه بازرگانی همکار و ارتباط زیادی داشته باشد تا در مورد سیاست‌های پیشنهادی به اتفاق نظر برسد.

وی گفت، «به‌طور کلی، ۶۵ درصد از تصمیمات پیشنهادی اجرا شده‌است، در حالی که آنها لازم الاجرا نیستند و ما به عنوان یک گروه تجاری امیدواریم که با رهبران بیست ارتباط برقرار کنیم».


ارتباط مداوم

رئیس گروه بازرگانی سعودی در مورد چالش‌های فعلی اظهار کرد که چالش‌های بسیاری وجود دارد، اما پادشاهی ریاست این گروه را پذیرفته‌است و از طریق توانایی اعضای خود توانسته‌است نقش رهبری خود را برجسته کند، به خصوص که عملیات این گروه برای دستیابی به سیاست‌های پیشنهادی که به رهبران G20 ارائه می‌شود، نیاز به ارتباط مستمر و مداوم دارد.

وی افزود: «در نتیجه چالش‌های همه‌گیری، همه سازوکارهای ارتباطی متوقف شده و از جلسات مجازی به صورت گسترده و ارتباطات بیشتر استفاده شده‌است تا گروه تجاری بتواند با برقراری ارتباط با نهادهای مختلف، نه تنها قانونگذاران، بلکه بازرگانان و گروه‌های مختلف، به نتایج مختلفی که می‌خواهد برسد».

وی با اشاره به اینکه این گروه تجاری بیش از ۴۱ جلسه مجازی برگزار کرده و همچنین بیش از هزار مقاله کاری برای مطالعه دریافت کرده و به سیاست‌های پیشنهادی رسیده‌است، افزود: «ما بیش از ۲۶ جلسه برای برنامه‌های آگاهی بخشی برگزار کردیم، علاوه بر آن بیش از ۱۵ میزگرد گروه تجاری با گروه‌های مختلف جهت کسب نظرات آنها دربارهٔ نیازهایشان برپا کردیم».

وی افزود: «با بیش از ۱۲۰۰ مقام دولتی یا کسانی که در تصمیم‌گیری‌های مهم در بخش تجارت در سراسر جهان تأثیرگذار هستند تماس گرفته شده‌است. این گروه تجاری توانسته‌است از پس چالش‌ها برآید و بیش از ۶۷۶ شرکت کننده در تیم‌های مختلف کاری از بیش از بیست کشور را جذب کند».

وی با اشاره به توانایی گروه بازرگانی سعودی در انتقال تجربیات خود به ویژه در سطح جهانی، گفت: «امیدوارم تداوم مشارکت سعودی در گروه بازرگانی با همان الگو و در همان سطح باشد، به طوری که سال آینده در ایتالیا و سپس در هند خواهد بود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای