آمریکا وبسایت های وابسته به سپاه را ضبط کرد

آمریکا وبسایت های وابسته به سپاه را ضبط کرد

پنجشنبه, 8 اکتبر, 2020 - 20:30

وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه (۷ اکتبر) گفت ۹۲ دامنه اینترنتی مورد استفاده ایران که‌ جنبه تبلیغ پروپاگاندای رژیم دارند را ضبط کرده است. 


فرانس پرس به نقل از بیانیه وزارت دادگستری آمریکا گزارش داد ۴ سایت خبری انگلیسی زبان از جمله موارد ضبط شده هستند که «توسط» سپاه پاسداران یا «به نمایندگی» از آن اداره می شد. 


وزارت دادگستری آمریکا افزود این دامنه های اینترنتی را با کمک اطلاعات ارائه شده توسط گوگل و بعد با کمک توییتر و فیسبوک شناسایی کرده است.

این بیانیه توضیح داد «دامنه های usjournal.net و usjournal.us  و  twtoday.net و  newsstand7.com


توسط سپاه پاسداران یا به نمایندگی از آن برای تاثیر بر روی سیاست داخلی و خارجی آمریکا مورد استفاده قرار می گرفتند».


۸۸ دامنه دیگر شامل وبسایت های خبری برای ترویج و پخش «پروپاگاندای ایران» در اروپای غربی و خاورمیانه و جنوب شرق آسیا بودند.


از روز چهارشنبه (۷ اکتبر) نوشته ای با این مضمون روی سایت های ضبط شده ظاهر شده که می گوید «این وبسایت توسط اداره تحقیقات فدرال و با حکم دادگاه منطقه شمالی در کالیفرنیا ضبط شده است».


این بیانیه به نقل از جان دمرز دستیار وزیر دادگستری آمریکا افزود «ما از همه ابزارهای موجود استفاده می کنیم تا مانع سوءاستفاده رژیم ایران از شرکت ها و شبکه های اجتماعی آمریکایی برای ترویج پروپاگاندایشان و نفوذ و تشویش افکار عمومی آمریکا و ایجاد آشوب شویم».


دمرز خاطر نشان کرد «نهادهایی که مطالب نادرست منتشر می کنند ابزار جدید کشورهای استبدادی برای شکست سیستم دموکراسی آمریکا شده اند».


 


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای