آرامکو به دنبال توافق ۱۰ میلیارد دلاری بر سر تجارت خطوط لوله

آرامکو به دنبال توافق ۱۰ میلیارد دلاری بر سر تجارت خطوط لوله

پنجشنبه, 15 اکتبر, 2020 - 09:15

خبرگزاری رویترز گزارش داد که شرکت آرامکوی سعودی با شرکت بلاک راک و دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذار در حال رایزنی برای توافقی به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد دلار بر سر تجارت خطوط لوله است.

دو منبع آگاه دربارهٔ این توافق به رویترز گفتند این توافق که به نام «به دنبال پروژه» خوانده می‌شود فعلاً در فاز اولیه است و و هنوز تصمیم رسمی در این مورد گرفته نشده‌است.

طبق این گزارش، این توافق مشابه توافقی است که سال گذشته شرکت نفت ملی ابوظبی، آدنوک، امضا کرده‌است.

این توافقنامه‌ها میلیاردها دلار از دارایی این دوشرکت را به سرمایه گذارانشان واگذار می‌کند.

این توافق برای آرامکو پول زیادی به همراه دارد آن هم در زمانه ای که قیمت نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش همراه بوده‌است.

منبع اول به خبرگزاری رویترز گفت: «کار هنوز به پایان نرسیده‌است … خریدار نهایی وجود ندارد اما مذاکراتی انجام شده‌است»، در حالی که منبع دیگری اعلام کرد مدیریت دارایی بروکفیلد در بحث‌ها شرکت می‌کند.

منابع پیش از این به رویترز گفته بودند که تصمیم گرفته شده‌است JP Morgan و Mitsubishi UFJ ژاپن را برای مشاوره شرکت در مورد معامله استخدام کنند.

 منبع اول تأکید کرد که گفتگوها در مورد نوع تأمین مالی که سرمایه گذاران می‌خواهند برای حمایت از معامله خرید تأمین کنند، ادامه دارد. او اضافه کرد که این روند ممکن است شامل یک وام صنفی یا انتشار اوراق قرضه مرتبط با درآمد دارایی باشد.

 شرکت BlackRock بزرگترین مدیر دارایی در جهان است و سال گذشته ۴۰ درصد از خطوط انتقال نفت ADNOC را با KKR & Co به قیمت ۴ میلیارد دلار خریداری کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای