قرارداد بین دو شرکت سعودی برای افزایش سرمایه گذاری خطر پذیر

     قرارداد بین دو شرکت سعودی برای افزایش سرمایه گذاری خطر پذیر

پنجشنبه, 15 اکتبر, 2020 - 18:45
صندوق الصنادیق در سعودی از بخش سرمایه گذاری خطر پذیر در کشور حمایت می کند (الشرق الاوسط)

شرکت صندوق الصنادیق (جدا) و سازمان سرمایه گذاری خطر پذیر در سعودی روز چهارشنبه (۱۴ اکتبر) تفاهم نامه همکاری راهبردی برای تقویت ساختار سرمایه گذاری خطر پذیر امضا کردند.


این موافقت نامه زیر نظر اداره کل صنایع کوچک و متوسط امضا شد.


بنا به مفاد این تفاهم نامه همکاری دو طرف در زمینه مبادله تجربه برای تقویت و گسترش بخش سرمایه گذاری خطر پذیر و خصوصی همکاری می کنند و برنامه های آموزشی برای افزایش مهارت آموزی نیروهای تخصصی توسعه می دهند و در بخش پژوهش و تحقیق نیز همکاری می کنند.


مهندس صالح بن ابراهیم الرشید رییس اداره کل صنایع کوچک و متوسط (منشآت) گفت «این تفاهم نامه نقش قابل ملاحظه ای در افزایش رشد سرمایه گذاری خطر پذیر در سعودی دارد و این یکی از اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی است. افزایش جذابیت بازار سرمایه گذاری سعودی از اهداف دیگر این توافقنامه است».


عادل العتیق رییس اجرایی شرکت صندوق الصنادیق روز چهارشنبه (۱۴ اکتبر) در بیانیه ای گفت «فعالیت این شرکت عمدتا مبتنی بر حمایت از سرمایه گذاری های خطر پذیر و مالکیت خصوصی در بازار سعودی است که با فعالیت های شرکت های هم طراز در جهان همسویی دارد».


العتیق خاطر نشان کرد «طبق این تفاهم نامه، دو طرف در زمینه های گوناگون از جمله پژوهش و تحقیق و برنامه ریزی و جلسه های گفتگو و برنامه ها و کلاس های دوره ای همکاری می کنند».


از سوی دیگر مهندس طرابزونی رییس هیات مدیره سازمان سرمایه گذاری خطر پذیر با تاکید بر اهمیت این تفاهم نامه همکاری گفت «دو طرف برنامه های مشترک اجرا می کنند که منجر به افزایش و رشد هدفمند ساختار سرمایه گذاری خطر پذیر در سعودی خواهد شد».


مهندس اسامه عشری مدیر اجرایی موقت این سازمان خاطر نشان کرد «این تفاهم نامه در راستای اجرای اهداف سازمان و افزایش همکاری های موثر در راستای توسعه و اجرای طرح های گوناگون امضا شده است. هدف اصلی ما افزایش توسعه فعالیت و برنامه های سرمایه گذاری خطر پذیر در کشور است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای