سیستم دور کاری در دبی برای افزایش جذب نیروی متخصص خارجی 

سیستم دور کاری در دبی برای افزایش جذب نیروی متخصص خارجی 

اقامت در دبی و دسترسی به تمام خدمات برای دورکاری
پنجشنبه, 15 اکتبر, 2020 - 18:45
در این سیستم برای شاغلان دور کار و خانواده هایشان اقامت سالانه در نظر گرفته شده است (الشرق الاوسط)

امارت دبی از راه اندازی «سیستم دورکاری» برای نیروهای متخصص خارجی خبر داد که می توانند با استفاده از این سیستم از اقامت یک ساله در دبی و ادامه فعالیت و همکاری با شرکت هایی برخوردار شوند که مقر آنها در امارات نیست.


با توجه به این سیستم افراد دور کار و خانواده هایشان از اقامت سالانه در دبی برخوردار می شوند. امارات و به ویژه دبی اقدامات و برنامه های گوناگون برای کاهش پیامدهای شیوع کوید ۱۹ اجرا کردند. 


فعالیت فرودگاه های دبی با پذیرش گردشگران خارجی در ماه ژوئیه از سر گرفته شد که البته توجه به پروتکل های بهداشتی جهانی الزامی است.


رستوران ها و هتل ها و مناطق گردشگری و پارک ها و مراکز تفریحی و سواحل و مراکز خرید و مدارس و دانشگاه ها در دبی با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شدند. دبی مهر سفرهای ایمن شورای جهانی سفر و گردشگری را دریافت کرده است.


هلال المری مدیر کل اداره گردشگری و بازاریابی دبی گفت «شرکت های جهان به راهکارهای دیجیتال روی آوردند تا پیامدهای ناگوار شیوع کوید ۱۹ را پشت سر بگذارند. مساله حضور کارمندان در محل کار نیز مورد بازنگری قرار گرفته است».


سامی القمزی مدیر کل اداره توسعه اقتصادی دبی گفت «دور کاری نقش موثری در ارتقای جایگاه دبی به عنوان قطب اصلی کسب و کار در جهان دارد. دبی در فهرست ۶۰ شهر برتر جهان برای دور کاری که توسط نشریه CEOWORLD منتشر شده در جایگاه دوم قرار دارد. سیستم جدید با توجه به زیر ساختارهای پیشرفته و مدرن در دبی و ارتباط این شهر با جهان و سیستم حمایت از کسب و کارها منجر به سرعت بخشی به کسب و کارهای موفق می شود».


حمد بوعمیم رییس اتاق بازرگانی و صنایع دبی گفت «سیستم جدید دورکاری با توجه به تغییر و تحول جاری در سیستم های کاری منجر به ارتقای جایگاه دبی به عنوان قطب مهم جذب نیروهای متخصص و سرمایه گذاران در جهان می شود».


او افزود «امارات بالاترین رتبه در شاخص کیفیت زندگی دیجیتال در ۲۰۲۰ را دارد».


القمزی ابراز امیدواری کرد که این برنامه منجر به ارتقای موقعیت دبی به عنوان قطب مهم جذب شرکت های کوچک و متوسط و سرمایه گذاری و گردشگری شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای