واشنگتن تعدادی از نهادهای ایرانی را تحریم کرد

واشنگتن تعدادی از نهادهای ایرانی را تحریم کرد

به دلیل «تلاش برای دخالت» در انتخابات آمریکا
جمعه, 23 اکتبر, 2020 - 00:30
وزارت خزانه داری آمریکا (آسوشیتدپرس)

ایالات متحده آمریکا در سه اقدام جداگانه، تحریم‌های جدیدی را علیه سپاه پاسداران رسانه‌های ایرانی را به دلیل «تلاش‌های آنها برای دخالت» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ به اجرا گذاشت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که «ایرانی‌ها سعی داشته‌اند با انتشار اطلاعات نادرست در اینترنت و اجرای برنامه‌هایی برای نفوذ بدخواهانه، رای‌دهندگان آمریکایی را گمراه کرده و میان آنها اختلاف به وجود آورند».

طبق بیانیه آمریکا، «نهادهای وابسته به دولت ایران در پوشش یک سازمان رسانه ای، ایالات متحده را هدف قرار داده‌اند تا روند دموکراتیک آمریکا را تضعیف کنند».

در بیانیه یادشده از «اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی» و «اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی» دو نهاد تحت سلطه سپاه پاسداران نام برده شده‌است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین اعلام کرد که ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، را به دلیل «هدایت یا حمایت از فعالیت‌های ضدآمریکایی در عراق» در فهرست تحریمی خود قرار داده‌است.

بر پایه این گزارش، ایرج مسجدی ژنرال سپاه پاسداران است و از گروه‌های تروریستی حمایت کرده که باعث کشته و زخمی شدن نیروهای آمریکایی و ائتلاف در عراق شده‌اند.

بیانیه همچنین می‌افزاید که مسجدی ضمن سوءاستفاده از جایگاه خود یعنی سفیر، فعالیت‌های مربوط به نقل و انتقالات مالی را به نفع سپاه پاسداران انجام می‌داده‌است.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای