حضور بی‌سابقه تصاویر اسماء الاسد در یک مراسم عمومى

حضور بی‌سابقه تصاویر اسماء الاسد در یک مراسم عمومى

مخلوف خواستار آزادی مبلغی شد که به قربانیان آتش‌سوزی اهدا کرده‌است
دوشنبه, 26 اکتبر, 2020 - 00:15

در اقدامی بی‌سابقه در تاریخ خانواده الاسد که از سال ۱۹۷۰ بر سوریه حکمرانی می‌کند، عکس بزرگی از اسماء الاسد همسر رئیس‌جمهور سوریه در اولین نشست سالانه بنیاد بشردوستانه العرین در ورزشگاه باب عمرو شهر حمص نصب شد.

 این بنیاد حدود بیست هزار نفر از جمله مجروحان، زخمی‌ها و بستگان کشته شدگان نیروهای رژیم را تحت پوشش خود درآورده است.

این اولین بار است که تصویری از یک زن وابسته به رژیم سوریه در یک مراسم عمومى به اندازه ای معادل اندازه تصویر رهبر رژیم نصب می‌شود.

منابع پیگیر در دمشق، این روند جدید را «یکی از پیام‌های اسما الاسد به پایگاه مردمی رژیم، برای گردآوری آنها حول خودش، در برابر پیام‌های رامی مخلوف پسر دایی رئیس‌جمهور، پس از پیروزی بر وی و کنار گذاشته شدن از جبهه اقتصادی رژیم سوریه» توصیف کردند.

حجم این پیام‌ها پس از اعلامیه مخلوف، در سیزدهم این ماه، برای اهدای هفت میلیارد پوند سوریه (حدود سه میلیون دلار) به عنوان بخشی از سود شرکت Ramak از سهام خود در Certel برای آسیب دیدگان آتش‌سوزی‌های اخیر این کشور افزایش یافته‌است.

اسما الاسد دو هفته پیش به تنهایی از روستاهای ساحلی آسیب دیده از آتش‌سوزی که در آغاز ماه جاری در مناطق ساحل و الغاب رخ داد، بازدید کرد و همزمانی این بازدید با سفر رئیس‌جمهور الاسد به همان مناطق، برای تقسیم نقش در رژیم عنوان شده‌است.

در واکنش به کمک مالی مخلوف به قربانیان آتش‌سوزی، مؤسسه غیردولتی سوریه برای توسعه، سازمان غیردولتی تحت نظارت اسما ال اسد، یک کمپین کمک مالی برای آسیب دیدگان راه اندازی کرد. طبق اعلام روز شنبه، این کمپین «با استقبال زیادی» روبرو شد، به طوری که میزان کمک‌های مالی طی دو هفته به شش میلیارد پوند سوریه (تقریباً دو و نیم میلیون دلار آمریکا) رسید.

از سوی دیگر، رامی مخلوف که دارایی‌های منقول و غیرمنقول وی به دلیل عدم پرداخت مالیات شرکت Certel توقیف شده، روز یکشنبه از طریق صفحه رسمی خود در فیس بوک، خواستار تسهیل دولت برای پرداخت مبلغ اهدایی او به این افراد آسیب دیده از آتش‌سوزی‌های اخیر در مناطق ساحل و الغاب از سود Certel شده‌است.

وی بر ضرورت به عدم تأخیر انداختن پرداخت این مبلغ و توزیع سود آن به سهامداران به دلیل «شرایط اقتصادی دشوار نزدیک به ۶ هزار خانواده دارای سهام» تأکید کرد.

او از این فرصت استفاده کرد و تأیید کرد که «سیریاتل یک شرکت دولتی نیست. بلکه دولت ۲۰ درصد از درآمد آن را دریافت می‌کند، که معادل تقریباً ۵۰ درصد از سود آن است. این یک شرکت سهامی عام است که بخشی از سهام خود را برای اشتراک عمومی ارائه می‌دهد، و طبق آن، این شرکت متعلق به بیش از ۶ هزار سهامدار است».

از سوی دیگر، مبارزه و رقابت برای کنترل اقتصاد سوریه از سوی اسما الاسد و پسر دایی همسرش، موجی از ناامیدی در میان وفاداران رژیم، به ویژه فقرا که از انواع مختلف بحران‌های رنج می‌برند، ایجاد کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای