ارائه ۳۲ پیشنهاد برای حل مشکلات جهان از سوی گروه اندیشه G20

ارائه ۳۲ پیشنهاد برای حل مشکلات جهان از سوی گروه اندیشه G20

الترکی به الشرق الاوسط: توصیه‌های ما برای رسیدگی به مسئله آب و هوا و نگرانی‌های احتمالی بحران اقتصادی است
دوشنبه, 26 اکتبر, 2020 - 09:30

فهد الترکی رئیس «گروه اندیشه ۲۰» در گروه بیست و معاون پژوهشی رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نفت ملک عبدالله (KAPSARC) از ارسال ۳۲ پیشنهاد برای رسیدگی به مشکلات جهان در پایان ماه اکتبر به دبیرخانه گروه بیست خبر داد.

الترکی به الشرق الاوسط گفت: «تغییرات آب و هوایی یک بحران فوری جهانی تلقی می‌شود.. بنابراین، G20 باید نیاز به حفظ تعهدات مربوط به تغییرات جوی اقلیم را در صدر برنامه‌های اصلی جهانی تقویت کند».

وی افزود: «ما برای اطمینان از انتقال انرژی بدون کربن و تقویت همکاری در برنامه اقدام تغییر آب و هوا برای حمایت از رشد و بازیابی اقتصادی پایدار و سازگار با آب و حفظ و بازیابی تنوع بیولوژیکی، استفاده از رویکرد اقتصاد دورانی کربنی را توصیه کردیم».

الترکی تأکید کرد: نگرانی‌های به وجود آمده در مورد بحران اقتصادی و مالی جهانی نیاز به یافتن راه حل‌های مؤثر و چند جانبه دارد، که این امر لزوم یافتن بهترین راه‌ها برای حمایت از سازمان‌های چندجانبه و همکاری با آنها در جهت تأمین اهداف خود به روشی مؤثر، جامع و پایدار از سوی G20 را می‌طلبد.

الترکی G20 را به انجام اصلاحات داخلی برای اطمینان از پایداری و مشروعیت سیستم چند جانبه مبتنی بر قانون و بهبود همکاری چند جانبه بین کشورهای عضو G20 و کشورهای غیر عضو دعوت کرد.

وی افزود، «ما توصیه کرده‌ایم مشارکت ذینفعان چند جانبه در G20 برای پاسخگویی به چالش‌های سیاست فعلی موثر بر اقتصاد جهانی، مانند بهداشت عمومی، تغییرات آب و هوا و درگیری‌های جهانی، افزایش یابد».

الترکی توصیه ای را ارائه داد که بر چارچوب‌های نوآورانه تأکید می‌کند و کمک می‌کند شکاف سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌های مقاوم و پایدار برطرف شود.

وی اشاره کرد که افزایش سطح نابرابری در درآمد و ثروت در کشورها، علاوه بر تغییر در ساختار تجارت بین‌المللی، جمعیت و مهاجرت، انسجام اجتماعی را در بسیاری از کشورها از بین برده‌است.

رئیس گروه اندیشه ۲۰ گفت: «توانستیم بسیاری از پیشنهادات قابل اجرا در سیاست را در ۱۵۶ بند خلاصه شده قرار دهیم.. سیاست‌هایی که از طرق مختلف به نفع جهان خواهد بود. خلاصه سیاست‌ها در ۳۲ پیشنهاد از بیانیه رسمی G20 به دبیرخانه G20 در تاریخ ۳۱ اکتبر و اول نوامبر ارائه می‌شود».

الترکی اضافه کرد: این پیشنهادها که به مشکلات زمانه می‌پردازد، محصول بزرگی از ابتکار عمل بزرگی بود که در آن بیش از ۶۰۰ نویسنده و کارشناس در سیاست جهان، به نمایندگی از ۵۶ کشور و ۴۴۰ نهاد برای کمک به رهبران جهان در حل مسائل و مشکلات پیش روی جهان شرکت کردند.

الترکی اظهار کرد: شیوع جهانی بیماری همه گیر کرونا در مدت کوتاهی پس از ظهور آن منجر به بهم ریختن بسیاری از برنامه‌ها شد، اما در عوض این فرصت را فراهم آورد تا به استفاده از روش‌های جدید و ابتکاری متوسل شویم، به طوری که بسیاری از جلسات و سمینارها از طریق اینترنت با همکاران و موسسات شرکت کننده به دلیل دشواری سفر برگزار شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای