سعودی میزبان اولین همایش جهانی خلاقیت جمعی در بخش خصوصی 

سعودی میزبان اولین همایش جهانی خلاقیت جمعی در بخش خصوصی 

جمعه, 30 اکتبر, 2020 - 09:45

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی سعودی و دبیرخانه گروه ۲۰ که ریاست آن را سعودی بر عهده دارد اولین سمینار بین المللی خلاقیت جمعی در بخش خصوصی و کسب و کارها برگزار می کند. 


این سمینار به عنوان یک منبر بین المللی برای تنظیم طرح های خلاقانه و ابزارهای مدرن و همکاری های موثر و ابزارهای توانمندکننده در صنایع بازار مطرح خواهد شد.


همایش جهانی خلاقیت جمعی در بخش خصوصی که در ریاض برگزار می شود یکی از برنامه های سمینارهای بین المللی جاری در حاشیه نشست های جاری گروه ۲۰ به ریاست سعودی است. این سمینار با همکاری اداره کل صنایع کوچک و متوسط سعودی موسوم به منشآت برگزار می شود. 


ایده تشکیل این نشست توسط شرکت سرمایه گذاری اجتماعی اثمار ارائه شد.


هدف اصلی همایش چهانی خلاقیت جمعی این است که به عنوان یک مرجع برای توانمندسازی خلاقیت اجتماعی و ایجاد همایش بین المللی برای حمایت از اقدامات برتر در حوزه خلاقیت جمعی مطرح شود. این همایش قرار است از ابزارهای پیشرفته و همکاری های موثر به هدف خود برسد و در راستای توانمندسازی صنایع بازار و پیگیری مستمر مسائل و مشکلات اجتماعی فعالیت کند.


همایش جهانی خلاقیت جمعی به صورت مجازی در اول و دوم نوامبر برگزار می شود و در راستای ترویج فرهنگ خلاقیت جمعی در تمامی عرصه های داخلی و بین المللی از موسسات بخش خصوصی و سوم گرفته تا پژوهشکده ها و مراکز آموزشی و بازرگانان تلاش می کند.


یکی از اهداف این همایش توانمند سازی نوآوران اجنماعی برای آشنایی با ابزارهای اجتماعی و سبک های نوین در این حوزه و اندیشه های خلاقانه است که در این راستا چندین جلسه بحث و گفتگو با مشارکت جمعی از کارشناسان متخصص و سخنرانان داخلی و بین المللی تشکیل می شود.


در این راستا، همایش جهانی خلاقیت جمعی بر اهمیت جمع کردن تجارب بخش خصوصی برای ایجاد راهکارهای خلاقانه پایدار در زمینه توسعه اجتماعی تاکید می کند و بدین ترتیب جوامع می توانند بیشتر روی نوآوری به خاطر آینده بهتر تمرکز کنند.


این اولین همایش خلاقیت جمعی در خاورمیانه و شمال آفریقا است که روی مساله فعال سازی خلاقیت جمعی در تمام بخش ها و معرفی نوآوران جهان و تجربه های موفق و فعال سازی همکاری های بین المللی در منطقه دست می گذارد. 


همایش خلاقیت جمعی به عنوان یک منبر پویا در حوزه خلاقیت جمعی برای معرفی اقدامات نوآورانه و راهکارهای برتر و ایجاد فرصت برای همکاری در عرصه بومی و بین المللی مطرح می شود.


برنامه های آموزشی ویژه نوآوری اجتماعی و نقش سبک های تفکر سیستمی در بخش خصوصی از جمله موضوعات بحث و گفتگو در این همایش است. 


مسائل جهان عرب و توانمند سازی جوانان و زنان و نقش اقتصاد اسلامی و معرفی تجربه های درخشان و نتایج علمی آزمایشگاه ها و آینده جوانان و زنان و اقتصاد اسلامی پس از کرونا و نقاط تلاقی فناوری و خلاقیت جمعی در این نشست مورد بررسی قرار می گیرند.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای