مصارف بودجه فدرال امارات ۱۵.۷ میلیارد دلار در ۲۰۲۱ اعلام شد

مصارف بودجه فدرال امارات ۱۵.۷ میلیارد دلار در ۲۰۲۱ اعلام شد

تصویب لغو روادید با اسرائیل در شورای وزیران امارات
یکشنبه, 1 نوامبر, 2020 - 20:45
شیخ محمد بن راشد گفت بودجه اعلام شده با تحولات جهان همسویی دارد و اولویت های توسعه را هم در نظر گرفته است

شورای وزیران امارات کلیات لایجه بودجه کل فدرال برای سال ۲۰۲۱ را تصویب کرد. مصارف پیش بینی شده در بودجه ۵۸ میلیارد درهم (۱۵.۷ میلیارد دلار) است و هدف آن ارتقای سطح معیشت از طریق اختصاص منابع مالی به چندین بخش برای تحقق توسعه اجتماعی و ارتقای نظام آموزشی و بهداشتی و حمایت از طرح های مسکن اعلام شده است.


شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نایب رییس امارات و رییس شورای وزیران و حاکم دبی گفت «به رغم شرایط اقتصادی جهانی طرح های امارات متوقف نشده و اولویت ها تغییر نکرده و خدشه ای به بخش های توسعه اجتماعی وارد نخواهد شد».


او افزود «کشور امارات از جمله کشورهای برتر دنیا در زمینه بهره وری هزینه است و امیدواریم سال ۲۰۲۱ بهتر و پربارتر از امسال باشد».


او یادآور شد «بودجه عمومی کشور در ۲۰۲۱ همگام با تحولات اقتصادی جهان بسته شده و در عین حال اولویت های توسعه ملی تغییر نخواهد کرد».


شیخ محمد بن راشد گفت «تعادل در هزینه ها و انعطاف پذیری در برنامه ها و کارآمدی بودجه ها توصیه ما به تمام موسسات دولت فدرال است».


او تاکید کرد «امارات از جمله کشورهایی خواهد بود که پرشتاب ترین روند بهبودی اقتصادی در ۲۰۲۱ را خواهند داشت. دولت تمام ابزارها برای گزینه های گوناگون را در اختیار دارد».


اظهارات شیخ محمد بن راشد در جلسه تصویب کلیات بودجه سال ۲۰۲۱ در شورای وزیران مطرح شد. 


این جلسه در کاخ ریاستی ابوظبی با مشارکت شیخ سیف بن زاید آل نهیان معاون رییس شورای وزیران و وزیر کشور و شیخ منصور بن زاید آل نهیان معاون رییس شورای وزیران برگزار شد.


خبرگزاری امارات (وام) گزارش داد این بودجه بیانگر اقتصاد قدرتمند ملی و فراوانی و پایدار منابع برای تامین مالی طرح های توسعه و اقتصادی و اجتماعی است. در بودجه ۲۰۲۱ بخش های گوناگون در نظر گرفته شده که بیانگر تداوم خط مشی کشور برای ایجاد تعادل بین مصارف و منابع است و سال آینده به برنامه ها و طرح های بلند پروازانه و حرکت به سمت چشم اندازهای نوین آینده اختصاص دارد.


بودجه فدرال سال جاری ۶۱.۳۵ میلیارد درهم (۱۶.۷ میلیارد دلار) بود و بودجه فدرال بخشی از مصارف عمومی در کل امارات است. هر امارت بودجه ویژه ای دارد اما بودجه فدرال شاخص برنامه های اقتصادی دولت است.


شورای وزیران در این جلسه در جریان جزئیات گزارش درباره مهم ترین دستاوردهای سازمان سرمایه گذاری امارات از بدو تاسیس در ۲۰۰۷ تا کنون قرار گرفت. این گزارش به بررسی عملکرد مالی  و برنامه های راهبردی و آینده سازمان سرمایه گذاری امارات پرداخت. در این گزارش به اهرم های فعالیت این سازمان در آینده اشاره شده و گفته شده که سازمان در راستای حمایت از رویکردهای دولت و مسائل ملی و دست یابی به چشم انداز مد نظر یعنی مشارکت در ترسیم آینده امارات فعالیت خواهد کرد.

در این جلسه باز تشکیل شورای جوانان امارات به ریاست خانم شما المزروعی وزیر مشاور در امور جوانان تصویب شد. این شورا به عنوان گروه مشورت دهنده به دولت امارات در مسائل جوانان فعالیت می کند.


شورای وزیران امارات همچنین چندین موافقت نامه پیشنهادی بین دولت امارات و چند کشور را تصویب کرد؛ از جمله: توافق لغو روادید بین امارات و اسرائیل و دو موافقت نامه بین امارات و سرالئون در زمینه حمایت و تشویق سرمایه گذاری متقابل و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی و دو توافق نامه با بورکینافاسو و غنا درباره اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی و دو توافق با گواتمالا و رواندا درباره حمل و نقل هوایی.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای