طرح های نوسازی و بهسازی محله های قدیمی مدینه 

طرح های نوسازی و بهسازی محله های قدیمی مدینه 

پنجشنبه, 15 اکتبر, 2020 - 13:30

شاهزاده فیصل بن سلمان بن عبد العزیز امیر منطقه مدینه و رییس هیات مدیره سازمان نوسازی شهر مدینه ضمن اهمیت بر نوسازی و توسعه محله های قدیمی منطقه گفت «طرح های توسعه شهری در این مناطق اجرا و اوضاع مردم از نظر مسکن و خدمات بهتر خواهد شد. آثار تاریخی و بافت اجتماعی این مناطق دستخوش تغییر نمی شود».


شاهزاده فیصل از پروژه های توسعه شهری و نوسازی و بهسازی ۵ هزار واحد مسکونی در محله سید الشهدا بازدید کرد. ۸۰ درصد روند نوسازی انجام شده است.


شاهزاده فیصل بن سلمان خاطر نشان کرد «محله سید الشهدا در حافظه جمعی مسلمانان شکل گرفته چون غزوه احد در این مکان به وقوع پیوست و مقبره سید الشهدا هم در اینجا واقع شده است. محله سید الشهدا نزدیک کوه احد و کوه الرماه است».


او گفت «توسعه این محله با پروژه های توسعه شهری در کشورهای جهان فرق می کند چون خانه ها تخریب نمی شود و فضای محله بهتر می شود و خدمات از جمله عبور و مرور با سهولت بیشتری انجام می شود. گردشگران نیز می توانند از این نوسازی بهره مند شوند. ارتقای کیفیت زندگی با توجه به بالاترین معیارهای امنیت هدف اصلی این پروژه است».


او یادآور شد «تمام محله های قدیمی حلبی آباد نیستند. ما درصدد نوسازی و بهسازی کامل این محله هستیم اما با حفظ و مرمت آثار تاریخی و بناهای قدیمی. طرح های نوسازی و بهسازی استقبال ساکنان این منطقه را به دنبال داشته است. این طرح ها از گسترش حلبی آبادهایی که بدون رعایت استانداردهای شهرسازی ساخته و پناهگاهی برای خلافکاران شده جلوگیری می کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای