مها بنت مشاری: حضور زنان و جوانان تولیدگر باعث افزایش بهره وری سرمایه انسانی می شود

مها بنت مشاری: حضور زنان و جوانان تولیدگر باعث افزایش بهره وری سرمایه انسانی می شود

رییس کارگروه مهاجرت و جوامع جوان جی ۲۰ به الشرق الاوسط: این کارگروه توصیه تحول زیرساختارهای آموزشی بر پایه فناوری را ارائه کرد
شنبه, 21 نوامبر, 2020 - 15:30
عکس: شاهدخت مها بنت مشاری (الشرق الاوسط)

شاهدخت مها بنت مشاری رییس کارگروه مهاجرت و جوامع جوان دوره کنونی گروه ۲۰ که سعودی ریاست آن را بر عهده دارد گفت «این کارگروه گزارش خود را به ریاست گروه ۲۰ ارسال کرده است. این گزارش شامل توصیه هایی است که منجر به افزایش تولید از طریق افزایش بهره وری سرمایه انسانی و سرمایه ملی می شود و افزایش مشارکت زنان و جوانان تولیدگر محور اصلی توصیه های کارگروه است».


شاهدخت مها بنت مشاری در گفتگو با الشرق الاوسط افزود «موضوع اصلی گفتگوها و پژوهش هایی که زیر نظر اینجانب در کارگروه وابسته به گروه اندیشه ۲۰ انجام شده درباره رابطه بین مهاجرت و جوانان با سیاست های اقتصادی کلان و جزئی و بیکاری و آموزش و بازار کار و همکاری بین نسل های گوناگون و کشمکش های منطقه ای و مهاجرت اجباری و اختیاری است».


او پیش بینی کرد که توصیه های مطرح شده می تواند در رسیدن به مشارکت اجتماعی و اقتصادی پناهجویان و پناهندگان و فراهم کردن خدمات اساسی و خدمات آموزشی به کودکان پناهجویان و پناهندگان و شناسایی آسیب ها و منافع اجتماعی و سیاسی و اقتصادی مهاجران و ساز و کارهای مهاجرت سهیم باشد.


 


جامعه جوان


شاهدخت مها گفت «جوامع جوان یک ضرورت مهم در شرایط کنونی در منطقه عربی به خصوص در سعودی به شمار می روند. جمعیت جوانان در سعودی بالا است». او به اهمیت افزایش آگاهی درباره استفاده از تکنولوژی به ویژه سیستم آموزش از راه دور در کلیه پایه های تحصیلی و ایجاد و توسعه زیر ساختارهای آموزش از راه دور برای معلمان و دانش آموزان اشاره کرد.


او گفت «محافل و شرکت های فناوری و بخش های توسعه منابع انسانی و آموزشی باید برای توسعه سبک های نوین در راستای بهبود دسترسی به خدمات آموزشی همکاری کنند». او همچنین بر اهمیت تقویت و گسترش پایداری مالی و اجتماعی برای مقابله با تغییر ساختارهای جمعیتی تاکید کرد.


 


تغییر ساختار جمعیتی


او توضیح داد که کارگروه مهاجرت و جوامع جوان دوره کنونی گروه ۲۰ توصیه ای درباره افزایش پایداری مالی و اجتماعی برای مقابله با تغییرات دموگرافی ارائه داده است. پایداری مالی و عدم تغییر ساختار جمعیتی موجب افزایش تولید از طریق پرورش و تربیت نیروهای متخصص و کارآمد و بالا رفتن حضور زنان در بازار کار می شود.


او معتقد است «طرح های متعددی در این زمینه ارائه شده که می تواند کارگشا باشد؛ تمدید سن بازنشستگی و سرمایه گذاری در نظام آموزشی و کارآموزی و گسترش چارچوب مالی و بازنگری و اجرای اصلاحات در بخش هزینه عمومی و اصلاحات تمام عیار در حوزه حقوق بازنشستگی عمومی و برنامه های تامین اجتماعی و بیمه سلامت از جمله طرح های یاد شده هستند».


شاهدخت مها خواستار توسعه برنامه های بیمه و تامین مالی آوارگان از طریق آمارهای مهاجرت برای بهینه سازی قوانین تامین مالی و بیمه شد. او همچنین به توسعه ساز و کارهای شناسایی و بررسی برای درک ساختار پولی کشورهای مهاجرپذیر اشاره کرد. او افزود «این اقدامات می تواند در شناسایی ساختار جمعیتی پناهجویان و آوارگان موثر باشد و بر این اساس می توان برنامه راهبردی برای تقویت مشارکت پناهجویان و آوارگان داخل کشورها تنظیم کرد».


 


کوچ اجباری 


او درباره نحوه حل مشکلات و توزیع آنها در سطح بین المللی گفت «در پروتکل کوچ اجباری گروه ۲۰ به راهکار توزیع بار کوچ اجباری اشاره و مساله برخورداری پناهجویان از امنیت و کرامت مد نظر گرفته شده است».


او به برنامه های مهارت آموزی و آموزش برای مشارکت مهاجران و رفع کمبود نیروی کار و افزایش جمعیت سالمندان در کشورهای مهاجرپذیر اشاره کرد و گفت «سرمایه گذاری در حوزه آموزش و مهارت آموزی مهاجران بومی منجر به بهبودی چشم انداز حضور و مشارکت مهاجران در جوامع محلی می شود».


شاهدخت مها به طرح آموزش و مهارت آموزی مهاجران و رفع کمبود نیروی کار و افزایش جمعیت سالمندان در کشورهای مهاجرت پذیر اشاره و تاکید کرد مهارت آموزی مهاجران بومی منجر به بهبودی چشم اندازی مشارکت مهاجران در جوامع محلی می شود». او همچنین خواستار ایجاد شبکه ارتباطات مجازی در بخش خدمات مشاوره به مهاجران در زمینه سکونت در کشورهای مهاجر پذیر شد و طرح راه اندازی سامانه اینترنتی پناهجویان را ارائه کرد که شامل تمامی خدمات دولتی در حوزه آموزش و سلامت و حقوقی می شود.


شاهزاده مها بنت مشاری گفت «سه درصد پناهندگان وارد دانشگاه ها و آموزشگاه های فنی حرفه ای می شوند. از این رو، توجه به برنامه های آموزشی مستلزم افزایش بودجه در این حوزه است. توصیه ارائه شده به پیشبرد فرآیند توسعه به خصوص در بخش آموزش کمک می کند. آموزش پایه و اساس تمام بخش ها در جوامع انسانی است».


 


مشکلات کرونا


شاهدخت مها بنت مشاری گفت «همه گیری کرونا در تمامی جنبه های زندگی تاثیر گذاشته است. سازمان بین المللی کار گفت از هر ۶ جوان یک نفر پس از شیوع کرونا بیکار شده و ساعات کاری کاهش ۲۳ درصدی داشته است. البته پیامدهای ناگوار کرونا هنوز تمام نشده و این همه گیری منجر به افزایش مشکلات برای کارجویان زنی می شود که اولین بار وارد بازار کار می شوند و شاید مانع اشتغال آنان شود».


او توضیح داد «مشکل بیکاری برای زنان نسبت به مردان بغرنج تر است چون اغلب زنانی که بیکار شده اند سابقه کاری یا مهارت مناسب چندانی ندارند و در نتیجه در اولویت شرکت ها برای جذب نیرو نیستند. وقتی این گروه با زنان و مردان دارای سابقه کاری که پس از کرونا بیکار شده اند رقابت می کنند می بازند». 


او گفت «زنان شاغل در بخش خصوصی با خطر دو چندان روبرو هستند چون اغلب در مشاغل محدود مثل فروشگاه ها و خرده فروشی و حوزه آموزش کار می کنند اما این بخش ها پس از شیوع کرونا به شدت آسیب دیده اند. از این رو، پیش بینی می شود نیروی کار زنان در این بخش ها شاهد کاهش چشمگیر شود. زنان همچنین در بخش های درمان و اجتماعی مشغول به فعالیت هستند و در خط مقدم مبارزه با کرونا کار می کنند».


 


زیر ساختارهای آموزش


او گفت تحول زیر ساختارهای آموزشی چالش کنونی تمام کشورهای جهان است. این تحول باید منجر به بهبود نظام آموزشی و غلبه بر بحران کنونی آموزش از راه دور در دوره شیوع کرونا شود. چالش کنونی متوقف کردن عواقب ناگوار شیوع کرونا در بخش آموزش و نظام آموزش مدارس و استفاده از تجربه کنونی برای انتقال سریع به نظام آموزشی بهتر است.


او افزود «نظام های آموزشی با توجه به این مساله باید هم به فکر مقابله با بحران کنونی باشند و هم به این فکر کنند که چطور قوی تر از قبل از این بحران عبور کنند. همه طرف های تاثیر گذار در بخش آموزشی باید با حس مسئولیت و درک روشن از مشکل مبرم نابرابری آموزشی در راستای دسترسی تمام کودکان به خدمات آموزشی برابر و مناسب اقدام کنند».


 


سرمایه های انسانی


شاهدخت مها با تاکید بر توانمندسازی جوامع جوان و وضع قوانین مناسب درباره مهاجرت گفت «این امر می تواند منجر به رونق اقتصادی قابل ملاحظه گردد. جوانان محرک اصلی بازار کار هستند پس سرمایه گذاری و مهارت آموزی آنها بر پایه آموزش منجر به بهبودی شرایط اقتصادی و رونق اقتصادی می شود».


شاهدخت مها بنت مشاری افزود «جوامع جوان به کمک ده ها میلیارد دلاری نیاز دارند و این هزینه برنامه ها و طرح های سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی در خصوص جوانان است که برنامه هایی مثل ارتقای سطح معیشت و توسعه توانمندی منابع انسانی و غیره را در بر می گیرد».


او در پایان گفت «جوانان اغلب جمعیت سعودی را تشکیل می دهند بنابراین وظایف و مسئولیت های کارگروه جوامع جوان جی ۲۰ از اهمیت بسیاری نه تنها در بخش اقتصاد بلکه در تمام حوزه ها در سعودی برخوردار است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای