دولت اسرائیل خطاب به ارتش: آماده حمله آمریکا به ایران باشید

دولت اسرائیل خطاب به ارتش: آماده حمله آمریکا به ایران باشید

چهارشنبه, 25 نوامبر, 2020 - 22:30

مقام‌های اسرائیلی از صدور فرمان آمادگی به نیروهای ارتش اسرائیل در صورت حمله احتمالی آمریکا به ایران پیش از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ خبر دادند.

به گزارش سایت خبری اکسیوس، آمادگی ارتش اسرائیل به اقدام تلافی‌جویانه احتمالی ایران علیه اسرائیل مربوط می‌شود که به گفته مقام‌های اسرائیلی ممکن است «به صورت مستقیم با از طریق گروه‌های وابسته در سوریه، غزه یا لبنان» انجام شود.

اکسیوس به نقل از مقام‌های اسرائیلی نوشته‌است که این درخواست اسرائیل از ارتش «نه بر اساس ارزیابی‌ها و اطلاعات» بلکه بر این اساس صورت گرفته که «مقام‌های ارشد اسرائیل نگران «دوره‌ای بسیار حساس» قبل از آغاز ریاست‌جمهوری جو بایدن در روز۲۰ ژانویه (کمتر از دو ماه دیگر) هستند».

علاوه بر آماده‌باش ارتش، سایت خبری «واللا» نیز گزارش داد، وزیر دفاع اسرائیل بنی گانتس هم در دو هفته گذشته دو بار با همتای آمریکایی‌اش دربارهٔ موضوع سوریه و ایران گفتگو کرد.

هفته گذشته نیویورک‌تایمز گزارش داد که ترامپ احتمال حمله به تأسیسات غنی‌سازی نطنز را با مشاوران و مقام‌های ارشد کابینه مطرح کرده اما تعدادی از آنها از جمله مایک پمپئو وزیر خارجه و مایک پنس معاون رئیس‌جمهور دربارهٔ پیامدهای چنین اقدامی هشدار داده‌اند.

دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در روز۲۰ ژانویه (کمتر از دو ماه دیگر) به پایان می‌رسد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای