پروژه مشترک آرامکو و کوگنایت برای توسعه برنامه های هوشمند صنعتی

پروژه مشترک آرامکو و کوگنایت برای توسعه برنامه های هوشمند صنعتی

همکاری در راستای ارائه راهکارهای مدرن برای صنایع گوناگون
سه شنبه, 22 دسامبر, 2020 - 17:30
مراسم امضای قرارداد همکاری مشترک بین آرامکو سعودی و کوگنایت (الشرق الاوسط)

شرکت آرامکو سعودی دوشنبه (۲۱ دسامبر) گفت گروه توسعه وابسته این شرکت و کوگنایت آی اس قرارداد همکاری برای راه اندازی طرح مشترک امضا کردند که بخشی از همکاری راهبردی دو شرکت در بخش دیجیتال به شمار می رود.

شرکت بین المللی کوگنایت در زمینه توسعه برنامه های هوشمند برای صنایع مختلف فعالیت می کند.

طبق برخی اطلاعات منتشر شده در روز دوشنبه آرامکو سعودی و کوگنایت با توجه به قرارداد یاد شده یک شرکت تاسیس می کنند که در حوزه هوش مصنوعی و دیجتالی در سعودی و خاورمیانه و شمال آفریقا فعالیت خواهد کرد.

هدف این طرح مشترک توسعه و توزیع و گسترش راهکارهای دیجیتالی نوین در بخش های مختلف نفت و گاز و برق و خدمات و صنایع و باربری اعلام شده است.

دو طرف روز دوشنبه در بیانیه مشترک اعلام کردند که راهکارهای دیجتالی نوین می تواند به شرکت ها برای دیجتالی شدن در حوزه تولید و بهبود خدمات و دسترسی نیروی کار به سیستم های هوش مصنوعی و ایجاد استانداردهای بالای ایمنی و کاهش آلایندگی صنایع و دیگر راهکارهای خلاقانه کمک کند.

این بیانیه افزود «با توجه به پروژه مشترک جدید دسترسی به سیستم داده های صنعتی کوگنایت و سیستم همکاری مبتنی بر هوش مصنوعی آنلاین فراهم می شود چرا که این حوزه اصلی فعالیت کوگنایت به شمار می رود. همچنین می توان به خدمات پیشرفته ابری برای دریافت داده ها و تحلیل ها و هوش مصنوعی دسترسی پیدا کرد. قرار است پروژه مشترک در ۲۰۲۱ پس از تکمیل دریافت تمام مجوزهای سازمانی مورد نیاز به اجرا گذاشته شود».

احمد السعدی معاون رییس خدمات فنی آرامکو سعودی گفت «آرامکو سعودی برنامه بلند پروازانه برای تحول دیجیتالی و هوش مصنوعی دنبال می کند و هدف مطرح شدن به عنوان شرکت پیشگام هوشمند انرژی در جهان است. این هدف بهای سرمایه سهامداران را افزایش می دهد و این شرکت به عنوان شرکت برتر انرژی در زمینه دیجتالی و هوش مصنوعی شناخته خواهد شد».

او یادآور شد «همکاری مشترک بین آرامکو و کوگنایت منجر به ایجاد راهکارهای مدرن در زمینه دیجیتال و هوش مصنوعی و نرم افزارهای پیشرفته و جامع در سعودی می شود و سهم محتوای بومی در تولید ناخالص داخلی و شغل آفرینی افزایش یافته و مهارت ورزی در حوزه های دیجیتالی شتاب می گیرد و انعطاف پذیری شرکت بیشتر می شود».

از سوی دیگر، ایویند اریکسن مدیر عامل شرکت آکر و رییس هیات مدیره کوگنایت گفت «هدف ما موفقیت درخشان در این همکاری راهبردی با بزرگ ترین شرکت نفت و گاز جهان است و می دانیم که آرامکو سعودی سابقه طولانی در حوزه عملیاتی دارد. همکاری بین آرامکو و شرکت ما که در حوزه برنامه های هوش مصنوعی پیشرو بوده منجر به موفقیت چشمگیر طرح مشترک و توسعه تحول دیجیتالی صنایع کلان می شود».

کوگنایت چهار پیش توسط شرکت آکر راه اندازی شد و در حوزه سرمایه گذاری صنعتی فعالیت می کند. کوگنایت تحت مدیریت موفق آکر به شرکت برتر در حوزه برنامه نویسی و هوش مصنوعی برای صنایع گوناگون تبدیل شد و مشتریان فراوانی در سراسر جهان دارد. مقر اصلی شرکت نروژ است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای