سعودی اعلام کرد؛ کشف ۴ میدان نفت و گاز

سعودی اعلام کرد؛ کشف ۴ میدان نفت و گاز

یکشنبه, 27 دسامبر, 2020 - 22:15
یکی از میادین گاز سعودی (الشرق الاوسط)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز وزیر انرژی سعودی اعلام کرد که شرکت آرامکو موفق به چهار اکتشاف جدید در زمینه نفت و گاز در مناطق مختلف این کشور شده‌است.

وزیر انرژی سعودی گفت که شرکت نفتی آرامکو در شمال غرب شهر ظهران نفت غیر متعارف کشف کرده‌است، به طوری که از چاه الریش ۲ در میدان نفتی الریش ۴ هزار و ۴۵۲ بشکه نفت در روز استخراج خواهد شد و ۳٫۲ میلیون متر مکعب نیز گاز به همراه آن است.

به گفته وی، جهت تعیین گسترهٔ میدان الریش، شرکت آرامکو چاه شماره سه و چهار را نیز حفاری کرد که از چاه شماره سه بالغ بر ۲ هزار و ۷۴۵ بشکه و سه میلیون متر مکعب گاز و از چاه شماره چهار بالغ بر ۳ هزار و ۶۴۵ بشکه و ۱٫۶ میلیون متر مکعب گاز به صورت روزانه استخراج می‌شود.

شاهزاده عبدالعزیز همچنین گفت که در چاه نفتی المنحز در جنوب غرب میدان الغوار و در چاه نفتی السهباء گاز غیر متعارف کشف شده‌است. میزان استخراج گاز از چاه المنحز ۱۸ میلیون متر مکعب در روز به همراه ۹۸ بشکه میعانات و از چاه السهباء ۳۲ میلیون متر مکعب خواهد بود.

شرکت آرامکو همچنین در چاه شماره ۱ العجرمیه در شمال غرب شهر رفحاء در منطقه مرزی شمال کشور، نفت با میانگین تولید ۳ هزار و ۸۵۰ بشکه در روز اکتشاف کرد.

وزیر انرژی همچنین اظهار کرد که اکتشاف در میدان الریش از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا امکان تولید میعانات بسیار سبک عربی از سازند جبل طویق را اثبات کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای