مؤسسه مالی حزب‌الله هک شد، مشتریان سردرگم شدند

مؤسسه مالی حزب‌الله هک شد، مشتریان سردرگم شدند

انتشار اطلاعات شخصی مشتریان القرض الحسن
چهارشنبه, 30 دسامبر, 2020 - 00:45

حمله سایبری هکرها، نفوذ به حساب‌های مؤسسه مالی «القرض الحسن» وابسته به حزب‌الله لبنان و افشای اطلاعات بدهکاران و سپرده‌گذاران، مشتریان این مؤسسه که ده‌ها هزار نفر عنوان شده‌اند را دستپاچه و سردرگم کرده‌است.

حمله سایبری از سوی هکرهایی که خود را با عنوان «Spiderz» معرفی کرده‌اند، انجام شده‌است.

اطلاعاتی که هکرها منتشر کرده‌اند مربوط به سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ است.

آنها از بدهکاران به این مؤسسه قرض الحسنه و سپرده‌گذاران در آن خواسته‌اند تا بدهی‌های خود را بازپرداخت نکنند و سپرده‌هایشان را باز پس گیرند.

مؤسسه القرض الحسن که خارج از سیستم بانکی لبنان فعالیت می‌کند، در ماه‌های اخیر دستگاه‌های خودپرداز را در شعب خود در حومه جنوبی بیروت راه اندازی کرد که برخی را ترغیب به سپرده گذاری مالی در این مؤسسه کرده‌است.

از طرفی دیگر، سخنگوی این مؤسسه اهمیت این هک و نفوذ را کمرنگ نشان داد و گفت که عملیات هک بر شبکه خارجی تأثیر گذاشته و به شبکه داخلی که شامل تعداد سپرده‌ها، ارزش وام‌ها و غیره است، تأثیر نگذاشته‌است.

او تأکید کرد که «شبکه داخلی به خوبی تقویت و ایمن است و هیچ تراکنشی بر روی آن شناسایی نمی‌شود و نمی‌توان به آن دسترسی داشت».

از سوی دیگر، در ۲۲ دسامبر، سنای آمریکا قطعنامه ای را در رابطه با انفجار مهیب که بندر بیروت را در ۴ اوت سال ۲۰۲۰ لرزاند، تصویب کرد که شامل اشارات واضحی به مسئولیت حزب‌الله در این انفجار بود.

در متن این قطعنامه آمده‌است که دولت ایالات متحده «نگرانی‌های دیرینه ای در مورد استفاده حزب‌الله از بندر بیروت و تأثیر این حزب بر آن به عنوان محل عبور و ذخیره پروژه تروریستی آن در این بندر دارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای