پیش‌بینی ژنرال اسرائیلی: جنگ قریب‌الوقوع با «حزب‌الله»

پیش‌بینی ژنرال اسرائیلی: جنگ قریب‌الوقوع با «حزب‌الله»

احتمالاً یک حادثه تنش آمیز در مرز با لبنان اتفاق بیفتد
جمعه, 1 ژانویه, 2021 - 23:15
EPA

یک ژنرال ارشد در فرماندهی جبهه شمالی ارتش اسرائیل روز جمعه پیش‌بینی کرد که حزب‌الله لبنان به زودی دست به انجام یک حمله بزند.

روزنامه راست‌گرای «اسرائیل هیوم» گزارش داد که این مقام نظامی اسرائیل هشدار داده‌است که ارتش اسرائیل نیز در مقابل، برخلاف حوادثی که سال گذشته رخ داد و در آن ارتش از برخورد مستقیم خودداری کرد، واکنشی بی‌سابقه نسبت به این اتفاق احتمالی خواهد داشت. وی گفت: «پاسخ این بار مرگبار خواهد بود».

وی اعلام کرد «جبهه شمالی اسرائیل بیش از پیش به انفجار و تشدید تنش با حزب‌الله نزدیک شده‌است و این تشدید تنش هر لحظه ممکن است که اتفاق بیفتد و جنگ میان دو طرف می‌تواند برای چند روز ادامه یابد. من اطمینان دارم که در منطقه حادثه ای قوی تر از حادثه مزارع شبعا رخ خواهد داد».

 او تأکید کرد که «ارتش اسرائیل باید برای وقوع جنگ با حزب‌الله در هر لحظه آماده باشد. ارتش اسرائیل باید برای وقوع جنگ با حزب‌الله در هر لحظه آماده باشد».

تنش‌ها در مرزهای جنوبی لبنان با اسرائیل طی ماه‌های آگوست و سپتامبر گذشته پس از کشته شدن یکی از نیروهای حزب‌الله در حمله هوایی به سوریه بالا گرفت و ارتش اسرائیل به حالت آماده باش درآمد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای