نصرالله: ایران به ما موشک داد.. ما و غزه خط مقدم هستیم

نصرالله: ایران به ما موشک داد.. ما و غزه خط مقدم هستیم

دوشنبه, 4 ژانویه, 2021 - 00:30

حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان اذعان کرد که حزب وی خط مقدم ایران است، او در عین حال رسانه‌ها را به تحریف به سخنان علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران متهم کرد، این در حالی است که حاجی زاده گفته‌است «توانمندی موشکی غزه و لبنان خط مقدم مواجهه با اسرائیل است».

نصرالله در سخنانی به مناسبت نخستین سالگرد ترور قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه گفت: «رسانه‌های دروغین و ضعیف به سخنان هر مقام ایرانی برای گشودن جبهه رسانه ای علیه آن اضافه می‌کنند. ایران به لبنان موشک داد تا از سرزمین خود دفاع کند و ما و غزه نیز خط مقدم هستیم».

وی افزود: «اگر لبنان قدرتمند است، بدانید که این به لطف مقاومت است، نقطه سر خط».

نصرالله همچنین گفت: «تمام حمایت ایران از مقاومت در لبنان بدون شرط است و اگر لبنان روزی از نفت و گاز بهره‌مند شود، این به لطف مقاومت است». او افزود: «زیاد خودتان را خسته نکنید».

او دربارهٔ واکنش ایران گفت که «ایران ضعیف نیست بلکه کشوری قوی است و هرجا بخواهد بدون نیاز به متحدان و نیروهایش در منطقه متناسب با ماهیت حادثه، پاسخ نظامی و امنیتی دهد و اگر می‌خواست پاسخ دهد، از همان لحظه اول این کار را می‌کرد».

نصرالله در پاسخ به منتقدان حزب‌الله برای نامگذاری خیابان‌ها و مناطق به نام رهبران ایران گفت: «هر دولت، کشور و مردمی که به خودشان احترام می‌گذارند، با حامیان خود مانند ما برخورد می‌کنند، بنابراین از این که خیابان‌های خود را به نام آنها نامگذاری می‌کنیم، ناراحت نشوید».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای