راهپیمایی صدها نفر در سالگرد ترور المهندس و سلیمانی در بغداد

راهپیمایی صدها نفر در سالگرد ترور المهندس و سلیمانی در بغداد

«کتائب حزب‌الله» تأکید کردند که قصد ورود به سفارت آمریکا را ندارند
یکشنبه, 3 ژانویه, 2021 - 00:45
حضور تعدادی از فرماندهان شبه نظامیان مسلح در سالگرد ترور قاسم سلیمانی در بغداد (رویترز)

صدها عراقی طرفدار شبه نظامیان مسلح برای شرکت در تظاهرات بزرگداشت اولین سالگرد ترور ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس ایران، در ساعات اولیه صبح امروز در میدان التحریر در مرکز بغداد گردهم آمدند.

شاهدان عینی به خبرگزاری آلمان اعلام کردند که خیابان‌های منتهی به میدان التحریر از ساعات اولیه صبح شاهد هجوم صدها نفر از طرفداران شبه نظامیان مسلح برای شرکت در تظاهراتی بود که اواخر همین روز آغاز خواهد شد. در این میان بغدا شاهد اقدامات شدید امنیتی و استقرار گسترده نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی و «نیروهای الحشد الشعبی» است.

به گفته منابع نزدیک به برگزارکنندگان تظاهرات، معترضین شعار اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را سر می‌دهند.

اداره کل راهنمایی و رانندگی نیز از بسته شدن جاده‌ها و تقاطع‌های منتهی به میدان التحریر، جلوگیری از تردد خودروها در آنجا به استثنای تظاهرکنندگان خبر داد، تظاهرکنندگانی که پیش‌بینی می‌شود تصاویر المهندس و سلیمانی و همچنین بنرها و پرچم‌های عراق و جناح‌های مسلح را بالا ببرند.

در همین زمینه، شبه نظامیان عراقی «کتائب حزب‌الله» امروز گفتند که «هنوز زمان باقی مانده‌است» و به سفارت آمریکا در بغداد وارد نخواهند شد. آنها تأکید کرد که اجازه «دستکاری» در امر سلاح‌های خود را نخواهند داد.

ابوحسین الحمیداوی دبیرکل این شبه نظامیان، در بیانیه ای مطبوعاتی گفت که «حضور امروز ما در میدان پیامی مجوزگونه برای سرعت بخشیدن به گرفتن انتقام است، زیرا خون ما هنوز در حال جوشیدن است».

الحمیداوی افزود: «ما امروز به سفارت شر وارد نخواهیم شد و این دولت را سرنگون نخواهیم کرد، زیرا هنوز وقت وجود دارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای