«بازگشت قدرتمند» داعش به صحرای سوریه

«بازگشت قدرتمند» داعش به صحرای سوریه

زنان مراکشی در اردوگاه الهول در انتظار دیپورت به کشور خود
شنبه, 9 ژانویه, 2021 - 23:30

مهیره زن مراکشی با امید فراوان، به همراه دیگر دختران هموطنش که در اردوگاه الهول (شمال شرقی سوریه) زندگی می‌کنند، اخبار وارده از رباط در مورد جلسات کمیته ویژه پارلمان برای بررسی شرایط مراکشی‌های زندانی در اردوگاه‌های پناهندگان دنبال می‌کند و می‌گوید که آنها در انتظار ویزای سفر برای بازگشت به کشورشان هستند.

پس از انتشار اخباری دربارهٔ اقدامات مراکش، الشرق الاوسط از این اردوگاه که حدود ۴۵ کیلومتری شرق شهر حسک است و دارای بخش ویژه ای برای زنان خارجی و فرزندان آنها از کشورهای غربی و عربی است، بازدید کرد.

تعداد آنها حدود ۱۲ هزار نفر است که از این میان ۳ هزار و ۱۷۷ زن هستند، در حالی که بقیه کودکان زیر سن پانزده سال هستند.

زنان مراکشی با جمعیتی در حدود ۵۸۲ نفر به همراه نزدیک به ۵۰۰ کودک در صدر زنان مهاجر عرب قرار دارند.

زنان مراکشی داستان‌های خود و چگونگی پیوستن همسران و پدرانشان به داعش را برای الشرق الاوسط روایت کردند و در نهایت آنها اکنون در کنار فرزندانشان در این اردوگاه به سر می‌برند.

علاوه بر این، "دیده بان حقوق بشر سوریه" از بازگشت قدرتمند "داعش" به صحرای سوریه خبر داد و گفت که "هواپیماهای جنگی روسیه همزمان با حملات شدید به مناطق نفوذ سازمان داعش در حومه شرقی حماه در بادیه، همچنان بر فراز حریم هوایی بادیه پرواز می‌کنند. در این میان، درگیری مداوم بین عناصر سازمان از یک سو و نیروهای رژیم و شبه نظامیان وفادار به آنها از سوی دیگر ادامه دارد».

طبق گزارش این نهاد، «نیروهای داعش در یک حمله مرگبار روز جمعه (روز گذشته) به مراکز گروه‌های رژیم سوریه، توانست نقاط پیشروی و کنترل را در مناطق شکوزیه و الرحجان افزایش دهد و نیروهای رژیم علیرغم مشارکت زیاد روسیه تا این لحظه قادر به مهار حملات سازمان نیستند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای