واکنش بازار سهام سعودی به رونمایی پروژه The Line

واکنش بازار سهام سعودی به رونمایی پروژه The Line

سه شنبه, 12 ژانویه, 2021 - 21:15

همزمان با انتشار خبر راه اندازی شهر «ذا لاین» در منطقه «نیوم»، بازار مالی سعودی روز گذشته واکنش نشان داد، به طوری که شاخص کل بازار سهام اصلی در ۸۸۶۹٫۴۷ واحد به پایان رسید، سطح جدیدی که بیش از یک سال بود در میان معاملات ۹ میلیارد ریالی (۲٫۴ میلیارد دلار) به دست نیامده بود.

تعداد سهام معامله شده به بیش از ۳۰۱ میلیون سهم رسیده‌است که در بیش از ۳۹۴ هزار معامله تقسیم شده‌است و سهام ۱۱۹ شرکت افزایش ارزش آنها را ثبت کرده‌است.

این واکنش در شرکت‌های ذکر شده در حالی است که با راه اندازی The Line تأکید می‌کند که دولت تحت حمایت ولیعهد، با وجود همه شرایط و بحران‌هایی که جهان را احاطه کرده‌است، به ادامه پروژه‌های بزرگ توسعه و ادامه تحول اقتصادی در «چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی» ادامه می‌دهد.

پروژه The Line همچنین فرصتی مطلوب برای شرکت‌های پذیرفته شده در بورس سهام سعودی برای بهره‌مندی از این مگاپروژه است، به ویژه اینکه آنها دارای تمام توانایی‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی مورد نیاز در مناطق حیاتی مانند «انرژی» و «غذا» و «سرگرمی»، «اطلاعات»، «صنعتی سازی»، «آموزش»، «بهداشت» و موارد دیگر هستند که مورد توجه NEOM قرار دارند.

سهام «الصمعانی»، «دریای سرخ» و «سیمان تبوک» بالاترین سود را داشتند، در حالی که سهام شرکت‌های سیمان از نظر ارزش بیشترین فعالیت را داشتند.

از طرفی دیگر، شاخص سهام موازی سعودی (نمو) نیز با افزایش ۱۳۵٫۰۱ واحدی، در ۲۴۸۷۷٫۷ واحد و معاملات ۵۶ میلیون ریال بسته شد، در حالی که تعداد سهام معامله شده به بیش از ۴۰۶ هزار سهم و ۱۳۰۸ معامله رسید.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای