«اینترپل» روی خط دستگیری‌های مربوط به انفجار بندر بیروت

«اینترپل» روی خط دستگیری‌های مربوط به انفجار بندر بیروت

ادامه پیامدهای «کلیپ عون».. ریاست جمهوری آن را «تحریف شده» دانست
سه شنبه, 12 ژانویه, 2021 - 21:30

پیامدهای ویدئو کلیپ لو رفته از رئیس‌جمهور لبنان میشل عون، که در آن نخست‌وزیر تعیین شده سعد الحریری را به «دروغگویی» متهم کرده بود، دیروز ادامه یافت. این مواضع دودستگی بین سیاستمداران و موانع دشوار برای تشکیل دولت را تأیید کرد.

عون در این ویدئو کلیپ در پاسخ به سؤال نخست‌وزیر موقت حسان دیاب در مورد مسیر تشکیل دولت گفته بود: «تشکیلی وجود ندارد». او الحریری را به دروغگویی متهم کرد و گفت که او دربارهٔ ارائه لیست کابینه دولت به من دروغ گفته‌است.

با این حال، ریاست جمهوری روز گذشته اظهار داشت که این فیلم کامل نیست و بریده شده‌است. ریاست جمهوری لبنان به الشرق الاوسط گفت که عون، بر خلاف آنچه از سوی رسانه‌ها گزارش شد، گفت: «ما به او کاغذی ندادیم» (یعنی لیستی از نام وزیران)، نه اینکه او به ما کاغذی نداده‌است.

الحریری روز گذشته قصیده ای را را با عنوان «اگر» در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که در آن توصیه‌هایی در مورد نحوه مقابله با دروغ و فریب شده‌است، از جمله: «اگر آنها به شما دروغ گفتند در حالی که شما دروغ نمی‌گفتید، و از شما متنفر بودند در حالی که جای خود را به نفرت ندادید، نجابت و خردمندی را رها نکیند».

از سوی دیگر، اینترپل وارد خط تحقیق در انفجار بندر بیروت شد و قرارهای دستگیری علیه صاحب کشتی «روسوس» را صادر کرد که نیترات آمونیوم را از جورجیا به بندر منتقل می‌کرد، همچنین این قرار بازداشت شامل ناخدای کشتی و بازرگان شده که مواد را خریداری می‌کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای