مدیر اجرایی توسعه شهری در نیوم: The Line یک استاندارد بین‌المللی برای شهرهای هوشمند در جهان خواهد بود

مدیر اجرایی توسعه شهری در نیوم: The Line یک استاندارد بین‌المللی برای شهرهای هوشمند در جهان خواهد بود

ویوس به «الشرق الاوسط» تأکید کرد که این پروژه بزرگترین بستر رشد اقتصاد دانش بنیان است
چهارشنبه, 13 ژانویه, 2021 - 11:45

آنتونی ویوس مدیر اجرایی توسعه شهری در پروژه نیوم، اعلام کرد گام‌ها و اقدامات اجرایی برای تکمیل شهر The Lineدر حال شتاب گرفتن است.

این شهر یکشنبه گذشته توسط ولیعهد سعودی رونمایی شد و قرار است در سال ۲۰۲۵ به پایان برسد و از شهروندان و بازدید کنندگان پذیرایی کند، و در سال ۲۰۳۰ نیز کاملاً آماده شود.

ویوس در مصاحبه ای با «الشرق الاوسط» گفت که عملی کردن رؤیاها از طریق شهر «ذا لاین» در حال انجام است تا کاملاً طبق آنچه برای آن برنامه‌ریزی شده بود، پیش برود. این برنامه‌ها به صورت یکپارچه و روشی سازگار با طبیعت شهر مدرن مطابق با الزامات نیوم به تحقق دیدگاه‌های ولیعهد سعودی می‌پردازد.

ویوس اضافه کرد کهThe Line بستری برای بزرگترین مروجان محیط اقتصاد دانش بنیان در سطح بین‌المللی خواهد بود، همزمان هدف این پروژه معیاری برای شهر هوشمند در جهان است.

 ویوس اظهار کرد: «ساخت یکی از بزرگترین فرودگاه‌های جهان را به پایان می‌رسانیم، این فرودگاه پیش از سال ۲۰۳۰ در دسترس خواهد بود».

به گفته او، این پروژه خلاصه ای از تبدیل همه چالش‌ها به راه حل‌ها و فرصت‌های شگفت‌انگیز برای ساختن آینده ای متفاوت از زندگی انسانی و جهانی با بهره‌برداری از جدیدترین انواع فن آوری مدرن، از طریق یک شهر هوشمند است که از هوش مصنوعی، به دور از ازدحام و صدا و محافظت در برابر آلاینده‌های کربنی و صنعتی بهره می‌برد.


جزئیات گفتگو:


شروع کار

ویوس با بیان این که «این پروژه طی سه سال گذشته در مرحله اول خود بسیار پیشرفت کرده‌است»، افزود: «مسافران از این شهر در سال ۲۰۲۵ می‌توانند استفاده کنند. پروازهای آنها از مبدأ این شهر به هر جایی از جهان و به مقصد آن فقط ۵ ساعت زمان خواهد برد».

ویوس اشاره کرد که The Line سبک زندگی و رفتار مردم را با توجه به محیط امن و تمیز، تغییر می‌دهد، در حالی که یک سبک زندگی شگفت‌انگیز از نظر غذا، ورزش، حمل و نقل، جهانگردی و سایر موارد را فراهم می‌کند روشی متفاوت، سریع و شگفت‌انگیز به گونه ای که محیط را حفظ کند.

ویوس گفت: «در اینجا باید توجه داشته باشیم که این شهر هوشمند هیچ محدودیتی در شکل رویاهای آینده و برای خدمت به مردم ندارد. این شهر از نظر توسعه و مدرنیته سقف خاصی ندارد و در حالت توسعه مداوم و گسترش مداوم خواهد بود».


مرزهای پروژه

وی دربارهٔ محدوده شهر The Line گفت: «این سوال مانند این است که کسی دربارهٔ محدوده شهر بارسلون در اسپانیا سوال کند.. The Line بخشی از تاریخ، حال و آینده است».

او تأکید می‌کند: «این یک شهر معجزه آسا خواهد بود، با این حال با بهره‌گیری از جدیدترین محصولات تولید شده توسط فناوری جدید، دقیق و مکمل، با زمان مسابقه می‌دهد.. این یک شهر در یک توسعه فنی و نوسازی مدرن و شگفت انگیز است، و برای مدتی طولانی از این الگوی مدرن پیروی خواهد کرد».


جذب ساکنان

به گفته ویوس، «جذب ساکنان و سرمایه گذاران جهانی به نیوم یک استراتژی مستمر است که قطع نخواهد شد، زیرا برای ایجاد جهانی جدید و جذاب کار می‌کند که دامنه وسیعی از رفاه و خوشبختی و سرگرمی و باغ‌های زیبا را به زندگی بشر می‌بخشد».

ویوس تأکید کرد که این قسمت از جهان فقط یک قطعه از جغرافیا نیست، بلکه یک ساختار زندگی یکپارچه است که در آن وسایل حمل و نقل به روشی بی‌سابقه و مدرن اجرا می‌شوند، جایی که محققان، دانشمندان و نوآوران ارشد به آنها اعتماد می‌کنند تا همه چیز را به طریقی متفاوت و غیر متعارف برسد.


استاندارد جهانی

مدیر اجرایی توسعه شهری نیوم اظهار کرد که هدف The Line استاندارد بین‌المللی برای یک شهر هوشمند در جهان است.

وی افزود: «ما به دنبال همگام شدن با توسعه در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و زندگی در بزرگترین محیط جهانی هستیم که موجب تقویت اقتصاد دانش بنیان و تغذیه اقتصاد با تزریق ۱۸۰ میلیارد ریال به تولید ناخالص داخلی و ایجاد ۳۸۰ هزار فرصت شغلی می‌شود».

وی تأکید کرد که همه کارها، ماشین آلات و خدمات با انرژی تجدیدپذیر مدیریت می‌شوند، که ارزش افزوده انرژی در شهر را با تمام ابزارهای محافظت در برابر آلودگی افزایش می‌دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای