عراق حمله به یگان‌های امنیتی در شمال بابل را تکذیب کرد

عراق حمله به یگان‌های امنیتی در شمال بابل را تکذیب کرد

فرماندهی مرکزی آمریکا هرگونه ارتباط با حملات جرف الصخر را رد کرد
سه شنبه, 19 ژانویه, 2021 - 12:00
خودروهای نظامی ارتش عراق از ورودی بغداد محافظت می‌کنند (آژانس عکس گتی)

واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق امروز سه شنبه، هرگونه حمله به نیروهای امنیتی عراق در شمال استان بابل را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری عراق (واع)، واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خبرهای نادرستی را مبنی بر اینکه حملاتی شب گذشته به یگان‌های نیروهای امنیتی در شمال استان بابل انجام شده‌است، منتشر کردند.

این واحد اعلام کرد: برخی از دکل‌های انتقال برق در منطقه البهبهانی در شمال استان بابل هدف حمله و تخریب از سوی باندهای تروریستی داعش قرار گرفت و برخی آن را حمله هواپیماهای جنگی تفسیر کردند.

این بیانیه افزود: یک یگان از نیروهای امنیتی نیز به نوبه خود کار جستجو برای یافتن عناصری که این اقدام تروریستی را مرتکب شدند، آغاز کرد.

این بیانیه «از رسانه‌ها و کاربران خواست تا در انتقال اطلاعات دقت داشته باشند و از پخش شایعات با هدف تلاش برای ایجاد سردرگمی در افکار عمومی خودداری کنند».

از طرفی دیگر ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا امروز سه شنبه به برخی اخبار منتشر شده دربارهٔ حمله هوایی نیروهای آمریکایی به منطقه جرف الصخر در جنوب غربی بغداد واکنش نشان داد و با انتشار توئیتی در حساب خود هرگونه حمله در عراق را تکذیب کرد.

بیل اوربان سخنگوی فرماندهی مرکزی ایالات متحده تأکید کرد: انفجارهایی که بامداد امروز در حوالی ۴۰ مایلی خارج بغداد در عراق اعلام شد نتیجه اقدام نظامی آمریکا نبوده و نیست.

پیش از این، برخی منابع خبری از بروز سه انفجار در منطقه جرف الصخر در داخل سایت‌های متعلق به شبه نظامیان «گردان‌های حزب‌الله» عراقی بدون تلفات جانی خبر داده بودند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای