نشریه یهودی: اسرائیل فخری‌زاده را با سلاح اتوماتیک کشت

نشریه یهودی: اسرائیل فخری‌زاده را با سلاح اتوماتیک کشت

پنجشنبه, 11 فوریه, 2021 - 01:15
محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران (رویترز)

منابع اطلاعاتی دیروز (چهارشنبه) تأکید کردند که عملیات کشتن محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران در آذر ماه گذشته در حوالی تهران، با سلاح خودکار یک تُنی انجام شد که سرویس اطلاعاتی اسرائیل (موساد) آن را به صورت قطعات مجزا به ایران منتقل کرده بود.

این منابع به هفته‌نامه «جویش کرونیکل» منتسب به یهودیان بریتانیا گفتند که این طرح با حضور بیش از ۲۰ مأمور و جاسوس اسرائیلی و ایرانی و پس از فعالیت ۸ ماهه رصد فخری زاده انجام شد.

براساس گزارش این هفته نامه، «برآورد حکومت ایران این است که پر کردن جای خالی فخری‌زاده شش سال طول می‌کشد. همچنین کشتن او زمان رسیدن ایران به بمب هسته‌ای را از سه ماه و نیم به دو تا پنج سال افزایش داده‌است».

این هفته نامه که قدیمی‌ترین نشریه یهودی در جهان است، گفت که «موساد این اسلحه خودکار را پشت یک وانت پیکاپ نیسان قرار داده شده و از راه دور توسط مأمورین عملیاتی فعال شده‌است. از جمله دلایل سنگین بودن این اسلحه این است که بمبی با خود داشته که پس از انجام عملیات کل اسلحه را منفجر کرده تا شواهدی در کار نباشد».

وی با اعلام این که این حمله توسط «اسرائیل و بدون دخالت آمریکا» انجام شده‌است، تأکید کرد که اسرائیلی‌ها مقامات آمریکایی را پیشتر از این موضوع مطلع کرده‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای