مخالفت ترکیه با عقب‌نشینی از لیبی.. بازگشت مزدوران سوری متوقف شد

مخالفت ترکیه با عقب‌نشینی از لیبی.. بازگشت مزدوران سوری متوقف شد

دیدار حفتر با رئیس شورای ریاستی عصبانیت دولت الوفاق را برانگیخت
جمعه, 12 فوریه, 2021 - 00:30

ترکیه بار دیگر اعلام کرد، تا زمانی که توافق نظامی دوجانبه میان آنکارا و دولت وفاق لیبی به ریاست فائز السراج حاکم بر روابط است، نیروهای نظامی ترکیه در لیبی باقی می‌مانند.

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: تا زمانی که توافق دوجانبه نظامی و امنیتی سال ۲۰۱۹ پابرجا باشد و دولت وفاق لیبی به ریاست فائز السراج به این توافق پایبند باشد، نیروهای ترکیه‌ای در لیبی باقی خواهند ماند.

وی با اعلام ادامه حمایت از دولت موقت برای برگزاری انتخابات اواخر امسال افزود: رسیدن به راه‌حل در لیبی بدون ترکیه امکان‌پذیر نیست.

علاوه بر این ، دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که روند بازگشت گروهی از مزدوران جناح‌های سوری طرفدار ترکیه از لیبی، که قرار بود طی هفته گذشته انجام شود، برای دومین بار در مدت دو هفته به دلایل "دلایل ناشناخته" متوقف شده است.

این دیده بان به نقل از منابع آگاه گفت: "تقریباً 140 جنگجویی که برای بازگشت آمده بودند، بدون توضیح دلایل، از تعلیق روند بازگشت خود مطلع شدند".

از سوی دیگر ، محمد المنفی رئیس شورای جدید ریاستی  لیبی پس از ورود دیروز به طبرق متعهد شد، همه نهادهای دولتی لیبی را متحد کند، همه شرایط را برای انتخابات برای شهروندان ایجاد کند و از آشتی ملی حمایت کند. 

دیدار المنفی با مارشال خلیفه حفتر فرمانده کل "ارتش ملی" ، روز گذشته ، خشم اردوگاه دولت "وفاق" را برانگیخت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای