سعودی مراکز واکسیناسیون جدید افتتاح می‌کند.. ثبت بالاترین میزان بهبودی

سعودی مراکز واکسیناسیون جدید افتتاح می‌کند.. ثبت بالاترین میزان بهبودی

سه شنبه, 16 فوریه, 2021 - 00:45

سعودی اعلام کرد که در روزهای آینده، مراکز بیشتری را برای ارائه خدمات واکسیناسیون علیه کرونا (Covid-19) افتتاح خواهد کرد.

طبق اطلاعات دریافتی الشرق الاوسط، علاوه بر مراکزی که قبلاً راه اندازی شده بودند، 3 شهر پادشاهی عربی شاهد راه اندازی مراکز جدید برای شروع فعالیت واکسیناسیون خواهند بود.

این امر پس از آن انجام می شود که وزارت بهداشت سعودی از بازگشت مجدد تهیه بیشتر واکسن کرونا و ورود دسته های جدید برای توزیع در مناطق مختلف پادشاهی پس از تحت تأثیر قرارگرفتن برنامه های تحویل واکسن در جهان ، به دلیل افزایش تقاضا و توانایی تولید کنندگان خبر داد.

وزارت بهداشت سعودی، دیروز (دوشنبه)،  از همگان خواست برای دریافت واکسن کرونا از طریق برنامه "صحتی / سلامتی من" ثبت نام کنند ، تا سلامتی و ایمنی خود را حفظ کنند و آنها را از ابتلا به ویروس کرونا محافظت کند.

این وزارتخانه، در عین حال، بر دسترسی رایگان به واکسن برای همه شهروندان و افراد مقیم تاکید کرد.

مقامات مربوطه در پادشاهی به اقدامات سختگیرانه برای مبارزه با شیوع ویروس ادامه می دهند ، در همین راستا، وزارت امور اسلامی دیروز 8 مسجد را به طور موقت در پنج منطقه پس از تأیید موارد ویروس کرونا در میان نمازگزاران تعطیل کرد و مجموع آنچه را که در ۸ روز بسته به 70 مسجد رسیده و 57 مورد از آنها پس از ضدعفونی کردن بازگشایی شدند.

در همین زمینه ، وزارت بهداشت سعودی از شناسایی 314 مورد مبتلا به کرونا و بهبود 341 مورد خبر داد ، در حالی که تعداد موارد فعال به 2،682 مورد رسید، از این تعداد 472 مورد وخیم گزارش شده است.

 بنابراین گزارش، تعداد کل موارد ابتلا در پادشاهی به 373 هزار و 46 مورد ، و شمار بهبودیافتگان به 363 هزار و 926 مورد رسیده است.

 در این میان، 5 مورد مرگ و میر ثبت شد و مجموع فوتی ها به 6،438 مورد رسید.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای