سعودی: همه اقدامات لازم را برای حفظ اراضی و امنیت شهروندان انجام می‌دهیم

سعودی: همه اقدامات لازم را برای حفظ اراضی و امنیت شهروندان انجام می‌دهیم

سه شنبه, 16 فوریه, 2021 - 23:30
نشست هفتگی مجازی شورای وزیران به‌ ریاست خادم حرمین شریفین برگزار شد (واس)

شورای وزیران سعودی روز سه شنبه تأکید کرد که پادشاهی عربی مطابق با تعهدات خود به قوانین بین المللی، همه اقدامات لازم را برای حفظ اراضی و امنیت شهروندان خود و افراد مقیم در آن انجام خواهد داد.

این اظهارات در نشست هفتگی شورای وزیران سعودی به‌ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز مطرح شد.

این شورا به محتوای پیام نمایندگی دائمی سعودی در سازمان ملل به شورای امنیت و دعوت به محکومیت حمله ناجوانمردانه تروریستی توسط شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران به فرودگاه بین المللی ابها اشاره کرد و گفت: اقدامات خصمانه نظامی حوثی ها صلح در یمن را تضعیف می کند، بنابراین تهدیدهای آن علیه صلح و امنیت بین المللی باید متوقف و از آن حساب کشی شود.

شورای وزیران بار دیگر بر حمایت سعودی از تلاش های مسالمت آمیز برای برقراری امنیت و ثبات در خاورمیانه و مناطق مدیترانه شرقی و بر اهمیت تشدید رایزنی ها و هماهنگی ها جهت حفظ امنیت و صلح در خطوط دریایی بین المللی تأکید کرد و گفت: آزادی تجارت و دریانوردی باید تضمین و به اصول حاکمیت و حسن همجواری احترام گذاشته و هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورها محکوم شود. 

این شورا حملات تروریستی ناجوانمردانه ای که فرودگاه بین المللی اربیل را هدف قرار داده را محکوم و بر ایستادگی در کنار عراق برای حفظ امنیت و حمایت از تلاش های آن در مبارزه با سازمان های تروریستی تاکید کرد.

در ادامه این نشست، شورا تحولات همه گیر کرونا و مجموعه ای از گزارش های مربوط به آخرین آمار ویروس در پادشاهی ، شاخص های مربوطه و تلاش های انجام شده برای بازگرداندن منحنی های ابتلا به روند مطلوب را بررسی کرد. 

هیات دولت سعودی همچنین بر رعایت اقدامات پیشگیرانه و پیگیری اجرای آنها، برای حفظ سلامت عمومی جامعه و دستیابی به کنترل وضعیت اپیدمیولوژیک تاکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای