مذاکرات سعودی و سودان برای افزایش همکاری‌ها

مذاکرات سعودی و سودان برای افزایش همکاری‌ها

قطان پروژه‌های مشترک استراتژیک را در خارطوم مورد بحث قرار داد
چهارشنبه, 17 فوریه, 2021 - 00:15

احمد عبدالعزیز قطان وزير دولت سعودی در امور كشورهاى آفريقايى، روز گذشته گفتگوهای مهمی را با مقامات سودانی درباره تقویت همکاری بین دو کشور انجام داد.

وزارت امور خارجه سودان در بیانیه مطبوعاتی اعلام كرد كه قطان در یک سفر كوتاه وارد سودان شده و با عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت سودان، عبدالله حمدوک نخست وزیر این کشور، مریم المهدی وزیر خارجه و جبریل ابراهیم وزیر دارایی گفتگو خواهد كرد. 

قطان گفت که سفر وی در راستای اجرای دستور خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولیعهد وی شاهزاده محمد بن سلمان، با هدف تقویت روابط بین دو کشور در زمینه های مختلف انجام می شود.

وی بر اهمیت توسعه روابط اقتصادی، به ویژه پروژه های سرمایه گذاری موجود در سودان تأکید کرد و توضیح داد که دیدگاه های مشترک را به مقامات کشورش منتقل می کند و بازدیدهای متقابل را در سطح دولت و بازرگانان ترتیب می دهد تا به طور جدی وارد این پروژه ها شوند.

جبریل ابراهیم وزیر دارایی سودان روز گذشته در اظهاراتی که پس از دیدار وی با وزیر سعودی مطرح شد، گفت که دو طرف در مورد ایجاد پروژه های استراتژیک که به تأمین نیازهای پادشاهی عربی سعودی و منطقه خلیج برای محصولات کشاورزی کمک می کند و ایجاد پروژه های عظیم در زمینه های نفت و گاز، برای ایجاد مشارکت استراتژیک بحث و گفتگو کردند.

جبریل توضیح داد که در این نشست توسعه روابط بین دو کشور و لزوم توسعه و بهره مندی از آنها در ایجاد مشارکت های استراتژیک با پادشاهی به ویژه در زمینه های اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه همچنین درباره تدوین قانون سرمایه گذاری سودان و رفع موانعی که مانع ایجاد پروژه های سرمایه گذاری مشترک در سودان می شود، رایزنی شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای