یک سرکرده داعش در بغداد کشته شد

یک سرکرده داعش در بغداد کشته شد

نظارت الکاظمی بر عملیات سرنگونی هلاکت سرکردگان داعش
شنبه, 20 فوریه, 2021 - 23:15

عملیات امنیتی تحت نظارت مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در منطقه الطارمیه در حومه شمالی بغداد، روز گذشته با کشته شدن سرکردگان سازمان داعش از جمله والی الطارمیه پایان یافت.

الکاظمی در نزدیکی نقطه پایتخت و کانون گسترش هسته‌های داعش با فرماندهان لشکر ششم و فرماندهان میدانی در الطارمیه دیدار کرد.

 فرماندهی ستاد عملیات مشترک اعلام کرد که این عملیات بامداد شنبه، بر اساس اطلاعات دقیق دربارهٔ حضور یک گروه تروریستی در باغ‌های الطابی در منطقه الطارمیه صورت گرفت.

 گروه رسانه امنیتی عراق امروز شنبه اعلام کرد که «یگان مشترکی از لشکر ششم ارتش به یک لانه گروه تروریستی داعش در منطقه الطارمیه در شمال بغداد حمله و آن را تخریب کردند».

در ادامه این بیانیه آمده‌است: «نیروها با این گروه تروریستی درگیر شدند و توانستند پنج عنصر تروریستی را از پای درآورند. همچنین دو تن از نیروهای الحشد العشائری کشته و یک تن دیگر مجروح شد».

در این بیانیه اشاره شده‌است که «طبق داده‌های اطلاعاتی، این جلسه با هدف برنامه‌ریزی برای انجام عملیات تروریستی و انتحاری در داخل بغداد انجام شده‌است».

در مورد اهمیت عملیاتی که الکاظمی به‌طور میدانی در منطقه الطارمیه بر آنها نظارت داشته، حسین علاوی استاد امنیت ملی در دانشگاه النهرین به «الشرق الاوسط» گفت که این مسئله «یک تلاش اطلاعاتی مؤثر با هدف خشکاندن ریشه‌های تروریسم در یکی از مهم‌ترین کانون‌های زایش تروریست هاست».

 وی افزود: «این عملیات همه عناصر موفقیت را دربرداشته است، از عزم اطلاعاتی تا ارتباطات مردمی و بسیج اجتماعی مردم منطقه».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای