بستر معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری راه اندازی می‌شود

بستر معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری راه اندازی می‌شود

سه شنبه, 23 فوریه, 2021 - 00:15

همزمان با آماده‌سازی برای راه اندازی قریب‌الوقوع یک بستر دیجیتال جهت بازاریابی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سعودی، خالد الفالح وزیر سرمایه‌گذاری سعودی روز گذشته هشدار داد که تلاش برای انتقال «صوری» دفاتر منطقه ای شرکت‌های خارجی به ریاض کارساز نخواهد بود

الفالح در عین حال اظهار کرد، شرکت‌هایی که واقعاً دفتر منطقه ای خود را به ریاض منتقل خواهند کرد از مشوق‌های زیادی بهره‌مند خواهند شد.

وزیر سرمایه‌گذاری سعودی گفت که پادشاهی عربی می‌تواند تلاش بهتری در بازاریابی فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود انجام دهد.

وی اعلام کرد که همه فرصت‌ها از طریق بستر «Invest Saudi» که به زودی راه اندازی می‌شود، به صورت دیجیتالی ارائه می‌شوند.

الفالح در مصاحبه ای با برنامه « franklyspeaking» تولید شده توسط روزنامه سعودی عرب نیوز، اظهار کرد که تصمیم دولت برای محدود کردن معامله با شرکت‌هایی که دفتر مرکزی آنها در ریاض است، از سال ۲۰۲۴، انگیزه‌های زیادی برای آنها ایجاد می‌کند.

وزیر سرمایه‌گذاری سعودی در ادامه گفت: «ما از متخصصان زبده بین المللی می‌خواهیم که اقامت در سعودی را انتخاب کنند، نه فقط در آنجا کار کنند، بلکه حتی پس از پایان تعهدات شغلی خود در آن بازنشسته شوند».

او افزود: «ما کماکان از شرکت‌هایی که دفتر مرکزی خود را در خارج از کشور انتخاب می‌کنند استقبال می‌کنیم و فرصت‌های زیادی برای آنها در بخش خصوصی وجود دارد، زیرا دولت به هیچ وجه در این امر دخالت نخواهد کرد. برعکس، دولت کار این شرکت‌ها با بخش خصوصی را آسان‌تر خواهد کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای