هیئت‌های مصر و قطر برای اولین بار بعد از مصالحه دیدار کردند

هیئت‌های مصر و قطر برای اولین بار بعد از مصالحه دیدار کردند

چهارشنبه, 24 فوریه, 2021 - 00:15

هیئت‌های نمایندگی مصر و قطر روز گذشته، در کویت اولین نشست خود را در خصوص تدوین سازوکار و تدابیر مرحله آینده بعد از بیانیه صادره در پنجم ژانویه از اجلاس سران شورای همکاری خلیج در العلا برگزار کردند.

سعودی، امارات، بحرین و مصر در اجلاس العلا برای برقراری روابط دیپلماتیک، تجاری و سفر با دوحه توافق کردند، روابطی که به دلیل اتهامات حمایت قطر از تروریسم در سال ۲۰۱۷ قطع شده بود.

براساس بیانیه روز گذشته وزارت امور خارجه مصر، طرفین از «اقداماتی که هر دو کشور پس از امضای بیانیه العلا به عنوان گامی در مسیر ایجاد اعتماد بین دو کشور برادر انجام دادند» استقبال کردند.

 در این نشست «ابزارها و اقدامات لازم برای ارتقای روند اقدامات مشترک و روابط دوجانبه بین دو کشور و دستیابی به آرمان‌های ملت‌های آنها از نظر امنیت، ثبات و توسعه» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دو طرف از پادشاهی عربی سعودی به دلیل میزبانی آخرین اجلاس سران خلیج که به صدور بیانیه العلا انجامید، قدردانی کردند. آنها همچنین از دولت کویت برای میزبانی اولین نشست بین آنها تشکر کرده‌اند.

دو کشور از شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت، برای تلاش‌هایی که کشورش جهت التیام شکاف و تأکید بر پیشبرد اقدامات مشترک عربی انجام داده‌است، قدردانی کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای