۶ نیروی نظامی عراقی در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در الانبار کشته شدند

۶ نیروی نظامی عراقی در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در الانبار کشته شدند

یکشنبه, 28 فوریه, 2021 - 12:15
نیروهای امنیتی عراق (آرشیو- رویترز)

منابع امنیتی عراق یکشنبه (۲۸ فوریه) گفتند ۶ نفر از نیروهای ارتش و حشد عشایری در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در استان الانبار واقع در ۱۲۰ کیلومتری غرب بغداد کشته شدند.


منابع افزودند «این خودرو یکشنبه هنگام تجمع حشد عشایری و نیروهای ارتش در منطقه المدهم در الانبار منفجر شد و ۴ نفر از نیروهای حشد عشایری و ۲ تن از عناصر ارتش عراق در این انفجار کشته شدند».


به گزارش خبرگزاری آلمان تلفات اعلام شده متعلق به آمار اولیه است.


وزارت کشور عراق حدود دو هفته پیش اعلام کرد ماموران امنیتی موفق به بازداشت ۲۴ نفر از عناصر گروه «داعش» در استان الانبار شدند.


حشد شعبی عراق به تازگی گفت که موفق به «خنثی سازی یک برنامه برای حمله تروریستی بزرگ» در الانبار شده است.


در همین حال سرلشکر یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح یکشنبه گفت نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم موفق به دستگیری ۹ تن از عناصر گروه «داعش» در استان های بصره و کرکوک و الانبار و نینوا شدند.


رسول یکشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی افزود «ماموران دستگاه مبارزه با تروریسم به دستور مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق  یک رشته عملیات حرفه ای و هوشمندانه در استان های بصره و کرکوک و الانبار انجام دادند و ۹ تن از عناصر گروه «داعش» در این عملیات بازداشت شدند».


دولت عراق اواخر ۲۰۱۷ از شکست گروه «داعش» در عراق خبر داد اما هسته های این گروه همچنان در شماری از شهرهای عراق فعالیت می کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای