مسکو با بمباران حومه ادلب دومین سال آتش‌بس را آغاز کرد

مسکو با بمباران حومه ادلب دومین سال آتش‌بس را آغاز کرد

حضور یک زن و یک کودک حمله دوم آمریکا به سوریه را لغو کرد
شنبه, 6 مارس, 2021 - 00:30

مسکو دومین سال توافق خود با آنکارا در مورد آتش‌بس در ادلب، شمال غربی سوریه را با بمباران حومه شمالی این شهر در نزدیکی مرز ترکیه آغازکرد.

یک مقام دفاع مدنی در ادلب گفت که هواپیماهای جنگی روسیه تعدادی حملات هوایی با موشک‌های انفجاری به استان ادلب انجام دادند، به طوری که این حملات بر حوالی شهر معره مصرین در حومه شمالی ادلب تأثیر گذاشت و منجر به زخمی شدن ۳ غیرنظامی شد. در این میان، این مناطق شاهد پرواز مکرر هواپیماهای جنگی روسیه بود.

این مقام محلی اضافه کرد که مناطق مورد هدف، تعداد زیادی از اردوگاه‌های آوارگان را در خود جای داده‌است و این نگرانی وجود دارد که به دلیل حملات، در میان غیرنظامیان یک فاجعه رخ دهد.

به گفته فعالان، این پنجمین باری است که هواپیماهای جنگی روسیه از ابتدای سال ۲۰۲۱ استان ادلب (شمال غربی سوریه) را هدف قرار می‌دهند.

علاوه بر این، دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز گذشته گفت، از زمان اعلام آتش‌بس ادلب از سوی روسیه و ترکیه در ۵ مارس سال گذشته، نیروی هوایی روسیه ۳۲۰ حمله به این مناطق را انجام داده‌است، در مقابل، ۴ هزار و ۵۰۰ گلوله از نیروهای رژیم منجر به کشته شدن ۴۲۹ نفر، از جمله ۸۰ غیرنظامی شده‌است.

از سوی دیگر، رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن به پنتاگون دستور داد تا در تاریخ ۲۶ فوریه حملات هوایی را به دو هدف در داخل سوریه آغاز کند،

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده به دلیل حضور یک زن و دو کودک در آخرین لحظات (تنها ۳۰ دقیقه پیش از آغاز عملیات) حمله دوم به یک مکان نیروهای وابسته به ایران در سوریه را لغو کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای