آمریکا سامانه پدافند موشکی در شرق سوریه مستقر کرد

آمریکا سامانه پدافند موشکی در شرق سوریه مستقر کرد

دانمارک اولین کشور اروپایی است که اقامت آوارگان سوری را لغو می‌کند
جمعه, 5 مارس, 2021 - 00:30
یک گشت نظامی آمریکا در شمال شرقی سوریه (آرشیویی - خبرگزاری فرانسه)

منابع محلی در شرق فرات تأکید کردند که ارتش ایالات متحده یک سیستم موشکی دفاعی کوتاه برد برای محافظت از نیروهای خود، در نزدیکی دیرالزور در شمال شرقی سوریه مستقر کرده‌است.

تصاویری در شبکه‌های اجتماعی از سوی فعالان محلی منتشر شده‌است که نشان می‌دهد، سامانه پدافند هوایی برد کوتاه (Avenger) در حال انتقال از طریق بزرگراهی از عراق به سوریه است.

پایگاه خبری آمریکایی «فوربس» در گزارشی تأکید کرد، این سیستم بهترین و آسان‌ترین سامانه برای حفاظت از نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق در مقابل تهدیدهای فزاینده هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) است.

براساس این گزارش، این سامانه پدافند هوایی به نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه دیرالزور در شرق سوریه تحویل داده شده‌است.

در این گزارش آمده‌است که در اوایل سال ۲۰۲۰، نیروهای آمریکایی مستقر در میادین نفتی در دیرالزور سوریه توسط هواپیماهای بدون سرنشین که قادر به انداختن گلوله‌های خمپاره انداز و مهمات بودند، هدف قرار گرفتند.

یک سند آمریکایی به نقل از «آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده» در گزارشی در مورد فعالیت‌های «عملیات عزم راسخ» علیه داعش نوشت: «ایران در پاسخ به آنچه حمایت از حملات علیه اهداف ایران در منطقه می‌داند و همچنین تلاش برای تحت فشار قرار دادن نیروهای آمریکایی برای خروج از سوریه، ممکن است به دنبال اجرای حملات محدود علیه نیروهای آمریکایی باشد».

از سوی دیگر، دانمارک نخستین کشور اروپایی است که اقامت ۹۴ آواره سوری را در این کشور لغو و به آنها اعلام کرده که باید به کشورشان برگردند.

رسانه‌های بریتانیایی و دانمارکی گزارش دادند که مقامات دانمارکی تصمیم گرفتند برای آماده‌سازی بازگشت آوارگان به کشورشان، اجازه اقامت ۹۴ پناهنده سوری را لغو کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای