کرونای اسد بعثی‌ها و مخالفان آنها را غافلگیر کرد

کرونای اسد بعثی‌ها و مخالفان آنها را غافلگیر کرد

روزنامه‌نگار سوری قبل از رفتن به نهادهای امنیتی، دستگیری خود را در فیس بوک اعلام کرد
سه شنبه, 9 مارس, 2021 - 01:00

دفتر ریاست‌جمهوری سوریه روز دوشنبه اعلام کرده‌است که بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور و اسماء اسد همسرش به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

این اعلامیه، مخالفان رژیم سوریه و نیروهای حزب بعث سوریه که سالگرد به دست گرفتن قدرت در ۸ مارس ۱۹۶۳ را جشن گرفته بودند، غافلگیر کرد.

در بیانیه این دفتر همچنین عنوان شده‌است: بشار اسد (۵۵ ساله) و همسرش (۴۵ ساله) پس از مشاهده علائم خفیف مشابه علائم ویروس کرونا اقدام به انجام تست کردند که پس از آن ابتلای هر دو به بیماری کووید -۱۹ ثابت شد، اما وضعیت هر دو پایدار و مساعد است.

در ادامه آمده‌است: «در حالی که آنها دو تا سه هفته آینده در قرنطینه به سر خواهند برد، اما کارهای روزمره خود را انجام می‌دهند».

فعالان مخالف رژیم در این باره گفتند که این اعلام دفتر ریاست جمهوری به عنوان بخشی از «کارزار رسانه ای قبل از انتخابات ریاست جمهوری» در پایان ماه مه آینده است.

در همین حال، وفاداران رژیم «شوک خود را از این موضوع ابراز کردند، به ویژه از آنجا که اسماء به سرطان نیز مبتلاست».

پیش تر حسن الغباش وزیر بهداشت سوریه، با اعلام این که دمشق ۵ هزار دوز واکسن کرونا به عنوان کمک از «یک کشور دوست»، گفته بود که این کشور واکسیناسیون کادر پزشکی خط مقدم مقابله با بیماری همه گیر را آغاز کرده‌است.

از سوی دیگر، کنان وقاف روزنامه‌نگار سوری، قبل از مراجعه به شعبه جرایم اینترنتی امنیت جنایی، در صفحه فیس بوک خود نوشت: «وقتی این پست را می‌خوانید، من دیگر دستگیر هستم».

 منابع خبری نزدیک به وقاف گفتند که وی پس از مراجعه به شعبه جرایم اطلاعات ناپدید شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای