برنامه سعودی برای جذب ۴۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در زیرساخت‌ها و حمل و نقل

برنامه سعودی برای جذب ۴۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در زیرساخت‌ها و حمل و نقل

وزیر سرمایه‌گذاری: پادشاهی یکی از بازیگران اصلی جهانی در پروژه‌های توسعه بنادر و راه‌آهن است
چهارشنبه, 24 مارس, 2021 - 09:00
وزیر سرمایه‌گذاری سعودی روز سه شنبه در «مجمع بازرگانان سعودی-آمریکایی» (الشرق الاوسط)

خالد الفالح وزیر سرمایه‌گذاری سعودی، از برنامه‌ریزی کشورش برای جذب ۴۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش زیرساخت و حمل و نقل خبر داد.

الفالح روز سه شنبه در سخنرانی خود در «مجمع بازرگانان آمریکایی - سعودی»، که به مدت دو روز توسط اتاق بازرگانی آمریکا در واشینگتن برگزار شد، چندین زمینه از فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایالات متحده در بخش‌های مختلف داخل سعودی در چارچوب «چشم انداز ۲۰۳۰» و طرح تنوع اقتصادی را ارائه داد.

الفالح پیش‌بینی کرد سرمایه‌گذاری‌های خارجی در سعودی به ۳ تریلیون دلار برسد.

 وزیر سرمایه‌گذاری سعودی تأکید کرد که اقتصاد سعودی «توانایی مقاومت در برابر چالش‌های ناشی از اپیدمی کرونا را دارد؛ دولت اقداماتی انجام داد که تأثیرات مثبتی داشته و منجر به افزایش ۴۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی با وجود تأثیرات منفی کرونا شده‌است».

وزیر سرمایه‌گذاری سعودی اظهار کرد که «کار برای اجرای تحول اقتصادی و اجتماعی مطابق با (چشم انداز ۲۰۳۰) و انجام اصلاحات در فضای کسب و کار و افزایش رقابت ادامه دارد».

به گفته الفالح، «فرصت‌های سرمایه گذاری در زمینه استخراج معادن، که هدف آن جذب سرمایه گذاری به ارزش ۱٫۳ تریلیون دلار پس از اجرای قوانین جدید برای تشویق شفافیت در این بخش است».

در زمینه لوجستیک، الفالح اشاره کرد، «هدف پادشاهی این است که با جذب ۴۲۰ میلیارد دلار در این بخش، یک بازیگر اصلی در زمینه سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها، توسعه بنادر و راه آهن باشد».

در زمینه گردشگری، سرگرمی و استانداردهای زندگی، الفالح تأکید کرد «فرصت‌های گسترده سرمایه گذاری در شهرهای هوشمند آینده، جذب ۲۰۰ میلیارد دلار را فراهم می‌کند».

وی به تلاش پادشاهی برای راه اندازی «بزرگترین بندر منطقه ای در زمینه فناوری اطلاعات، توسعه زمینه مراقبت‌های بهداشتی، جذب شعب دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و صاحبان شرکت‌های کوچک و متوسط» و ارائه مشوق‌ها به انتقال دفاتر منطقه ای آنها اشاره کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای