سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد دلاری شرکت انرژی امارات برای افزایش تولید داخلی برق

سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد دلاری شرکت انرژی امارات برای افزایش تولید داخلی برق

برنامه راهبردی شرکت اماراتی برای همگامی با روند جهانی و تحول در بخش انرژی
جمعه, 26 مارس, 2021 - 12:30
شرکت اماراتی از برنامه خود برای ایجاد فرصت های تجاری سازنده و کاهش تاثیر پذیری از بخش نفت و گاز خبر داد (الشرق الاوسط)

شرکت ملی انرژی ابوظبی (الطاقه) چهارشنبه (۲۴ مارس) از برنامه خود برای افزایش دارایی ها در حوزه انرژی های تجدید پذیر خبر داد و گفت این اقدام در راستای کاهش وابستگی شرکت به نفت اجرا می شود.


این شرکت افزود «۵ درصد برق در شرایط کنونی از طریق انرژی های تجدید پذیر تولید می شود که این رقم تا ۲۰۳۰ به بیش از ۳۰ درصد خواهد رسید».


الطاقه گفت «این شرکت اینک ۴۰ میلیارد درهم (۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار) سرمایه گذاری خواهد کرد و حجم تولید داخلی برق را از ۱۸ گیگاوات در حال حاضر به ۳۰ گیگاوات در ۲۰۳۰ می رساند».


شرکت ملی انرژی ابوظبی دارایی های نفت و گاز در آمریکای شمالی و عراق و دارایی های برق در مراکش را تحت مدیریت خود دارد. الطاقه در سال جاری دارایی های تولید برق یک شرکت دولتی در ابوظبی را به تملک خود درآورد.


برنامه الطاقه در زمینه افزایش تولید داخلی برق بخشی از سند چشم انداز ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار و سودآور در امارات است.


برنامه راهبردی شرکت اماراتی برای همگامی با روند جهانی و تحول در بخش انرژی و تامین اهداف الطاقه برای تبدیل شدن به عنوان شرکت پیشرو در زمینه تولید برق و تصفیه آب از طریق فناوری های کم کربن تنظیم شده است.


پیش بینی می شود که این برنامه از طریق افزایش ظرفیت تولید برق و تصفیه آب و گسترش شبکه های گوناگون برای تامین نیازمندی های بازار داخلی در امارات و استفاده از سرمایه گذاری در فرصت های کارشناسی شده بین المللی به افزایش رشد اقتصادی بینجامد.


فعالیت های شرکت الطاقه بر اصول و ضوابط زیست محیطی و اجتماعی متمرکز شده و بدین ترتیب الطاقه برای توسعه اهداف خود در زمینه کاهش گازهای گلخانه ای تلاش می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای