وای فای 6E در سعودی عرضه می شود

وای فای 6E در سعودی عرضه می شود

جمعه, 2 آوریل, 2021 - 19:00
وای فای فوق سریع در سعودی عرضه می شود (الشرق الاوسط)

سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی پنجشنبه (اول آوریل) از عرضه نسل نوین فناوری های وای فای با باند پرپهنای فوق سریع WiFi 6e خبر داد.

وای فای ۶ ای پنج برابر سریع تر و پایدار تر از وای فای کنونی است.

سعودی اولین کشور در خاورمیانه و اروپا و آفریقا است که نسل جدید وای فای ۶ را عرضه می کند و آن را در دسترس بخش تجاری قرار می دهد. پهنای این نسل جدید ۱۵۰ برابر بیشتر از وای فای های کنونی است.

دولت سعودی با عرضه وای فای ۶ ای پهنای باند را برای کاربردهای خلاقانه افزایش می دهد. در این میان سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی به عنوان سامان دهنده دیجیتالی و هوشمند نقش آفرینی و از انتقال سعودی به عصر جامعه هوشمند و ارتقای جایگاه کشور به عنوان برترین کشور جهان در حوزه ارتباطات رادیویی و فناوری های بی سیم حمایت می کند. مراسم اعلام عرضه وای فای ۶ ای با پخش زنده و عملی استفاده از این باند در مقر سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی در ریاض با حضور نمایندگان غول های فناوری جهان از جمله «مایکروسافت» و «اینتل» و «فیس بوک» و «اپل» همزمان شد.

سرعت بارگذاری این فناوری بیش از ۲ گیگابیت بر ثانیه است.

سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی اعلام کرد که این نهاد با شرکت های بین المللی برای عرضه نسل نوین وای فای در بازار کشور تا پایان ۲۰۲۱ همکاری می کند.

این نهاد سعودی در بیانیه ای افزود «عملیاتی کردن نسل نوین وای فای منجر به افزایش سرعت اینترنت می شود و خدمات اینترنتی را در اختیار کاربران بیشتری در منازل و مکان های عمومی مثل فرودگاه ها و مجتمع های تجاری و غیره قرار می دهد و تعداد کاربران ۵ برابر خواهد شد». این بیانیه توضیح داد «نسل جدید فناوری های وای فای منجر به استفاده از فناوری های اینترنت اشیا و خانه های هوشمند و افزایش سرعت اپلیکشن های مجازی و افزایش کیفیت اپلیکیشن های گوناگون حوزه های سلامت و آموزش و سرگرمی می شود و سرعت وای فای با وصل شدن به اینترنت فیبر نوری افزایش پیدا می کند». راه اندازی وای فای ۶ ای بخشی از برنامه سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افزایش سرعت اینترنت حوزه تجاری است. این برنامه اوایل هفته جاری اعلام شد و عرضه نسل جدید شبکه های بی سیم و استقرار زیر ساخت های مناسب آن مثل فناوری نسل پنجم و مخابرات ماهواره ای و اینترنت اشیا و حمل و نقل هوشمند را در بر می گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای