موشک بالستیک و پهپاد حوثی‌ها بر فراز سعودی رهگیری و منهدم شدند

موشک بالستیک و پهپاد حوثی‌ها بر فراز سعودی رهگیری و منهدم شدند

جمعه, 9 آوریل, 2021 - 21:45
سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن (الشرق الاوسط)

نیروهای پدافند هوایی سلطنتی سعودی شامگاه جمعه، یک موشک بالستیک و یک پهپاد شبه نظامیان تروریست حوثی که به سوی شهر جازان و خمیس مشیط در جنوب سعودی شلیک شده بود را رهگیری و منهدم کرده‌اند.

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن اظهار کرد که «تلاش‌های خصمانه شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی دفع و سرنگون کرده‌است».

این ائتلاف تأکید کرد که این تلاش‌های حوثی‌ها یک جنایات جنگی شمرده می‌شود.

این ائتلاف تأکید کرد که نیروهایش اقدامات عملیاتی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه انجام می‌دهند.

از سوی دیگر، نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج، تلاش برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی را محکوم کرد.

الحجرف تأکید کرد که «ادامه حملات تروریستی حوثی نشان دهنده سرکشی آشکار این شبه نظامیان نسبت به جامعه بین‌الملل و بی‌توجهی به کلیه قوانین و هنجارهای بین‌المللی است».

الحجرف از جامعه جهانی خواست «مسئولیت‌های خود را بپذیرد و موضعی قاطع نسبت به شبه نظامیان حوثی اتخاذ کند، تا جلوی این اقدامات مکرر تروریستی را که هدف آنها تأسیسات حیاتی و غیرنظامی است، گرفته شود».

وی «هوشیاری و کارایی نیروهای ائتلاف و نیروهای پدافند هوایی سعودی و موفقیت آنها در مقابله با تمام حملات تروریستی انجام شده توسط شبه نظامیان» را تحسین کرد.

وی تأکید کرد، «شورای همکاری در کنار سعودی است و از تمام تدابیری که برای دفاع از سرزمین‌های خود و حفظ امنیت شهروندان و افراد مقیم در آن اتخاذ می‌کند، حمایت می‌کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای