اسرائیل متعهد شد؛ همکاری نزدیک با آمریکا در پرونده ایران

اسرائیل متعهد شد؛ همکاری نزدیک با آمریکا در پرونده ایران

دوشنبه, 12 آوریل, 2021 - 09:30

بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل روز یکشنبه، متعهد به همکاری نزدیک با آمریکا در پرونده ایران شد و ابراز امیدواری کرد که هر توافق هسته ای جدید آمریکا با ایران امنیت ما را تأمین کند.

به گزارش رویترز، بنی گانتز، پس از دیدار با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در اسرائیل گفت، «اسرائیل آمریکا را در تمام پرونده‌ها از جمله پرونده ایران، شریک کامل خود می‌داند».

وی افزود: «ما از نزدیک با متحدان آمریکایی‌مان کار می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که هرگونه توافق جدید با ایران منافع حیاتی جهان و ایالات متحده را تأمین خواهد کرد و مانع یک مسابقه تسلیحاتی خطرناک در منطقه و محافظت از کشور اسرائیل خواهد شد».

لوید آستین، در نخستین دیدار یک مقام ارشد دولت جو بایدن از اسرائیل نیز گفت: «واشینگتن ائتلاف میان دو کشور را امنیت منطقه ای محوری می‌داند و همچنین این ائتلاف پایدار و مستحکم است».

ژنرال آستین در ادامه اقامت رسمی دو روزه خود در اسرائیل همچنین با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، در خصوص ایران و همکاری‌های دو جانبه نظامی گفت‌وگو خواهد کرد.

نخست‌وزیر اسرائیل در روزهای گذشته چند بار در خطاب تلویحی به آمریکا تأکید کرد که «احیای برجام، اسرائیل را متعهد نخواهد کرد».

آستین همچنین گفت «دولت بایدن متعهد به محافظت از امنیت و ثبات اسرائیل و حفظ برتری نظامی آن در خاورمیانه است و رابطه پایدار آمریکا و اسرائیل برای تأمین امنیت منطقه به قوت خود باقی خواهد ماند».

سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل با بروز «حادثه و قطعی برق» به گفته مقامات ایرانی و «حمله سایبری اسرائیل» طبق گزارش‌های غربی در تأسیسات هسته‌ای نطنز همزمان شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای