ناوالنی معترض روسی «با مرگ مبارزه می‌کند»

ناوالنی معترض روسی «با مرگ مبارزه می‌کند»

دوشنبه, 19 آوریل, 2021 - 09:00

هشدار پزشکان الکسی ناوالنی فعال ناراضی و منتقد پوتین که در روسیه زندانی است، نسبت به مرگ احتمالی او، فشار غرب بر مسکو را دو برابر کرده‌است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پزشکان هشدار دادند اگر ناوالنی از مراقبت‌های بهداشتی لازم برخوردار نشود «ظرف چند روز خواهد مرد».

آمریکا نسبت به «تبعات» مرگ الکسی ناوالنی هشدار داد و همزمان کنشگران حامی این منتقد کرملین، خواستار برگزاری تظاهرات در تاریخ ۲۱ آوریل (یک اردیبهشت) شدند.

در ادامه فشارهای غربی، فرانسه «نگرانی بزرگ» خود را ابراز داشت، در حالی که برلین خواستار رسیدگی به ناوالنی و ارائه «مراقبت‌های پزشکی مناسب» به وی در میان نگرانی‌های اروپا بود.

در همین رابطه، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا هشدار داد که در صورت مرگ الکسی ناوالنی، این موضوع برای روسیه «تبعات» خواهد داشت.

وی در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان افزود: «در حال بررسی تحریم‌های خاص هستیم.. و من در این مرحله آن‌ها را به‌صورت علنی فاش نمی‌کنم اما اگر آقای ناوالنی بمیرد، تبعاتی به دنبال خواهد داشت».

او گفته‌است، ما به دولت روسیه اعلام کرده‌ایم که مسوولیت آنچه برای ناوالنی در بازداشت اتفاق می‌افتد، متوجه مسکو است و توسط جامعه بین‌المللی پیگیری خواهدشد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای