سعودی خطاب به ایران: از تشدید تنش پرهیز کنید

سعودی خطاب به ایران: از تشدید تنش پرهیز کنید

سه شنبه, 20 آوریل, 2021 - 23:30
خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، ریاست جلسه مجازی شورای وزیران (واس)

 شورای وزیران سعودی روز سه شنبه، بار دیگر درخواست پادشاهی عربی از ایران برای شرکت در مذاکرات در حال انجام در مورد برنامه هسته ای، جلوگیری از تشدید تنش و عدم بحرانی کردن امنیت و ثبات منطقه را مطرح کرد.

این شورا در جلسه ای مجازی به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، از جامعه جهانی خواسته توافقی با پارامترهای قوی‌تر با زمانی طولانی‌تر در راستای پایش و زیرنظر گرفتن اقدامات ایران و همچنین تضمین جلوگیری از دست‌یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای و توسعه توانمندی‌های لازم برای این کار مدنظر قرار دهد.

شورای وزیران سعودی تلاش‌های شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی در پادشاهی، به روشی منظم و آگاهانه، با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادهای انفجاری) و موشک‌های بالستیک را مجدداً تقبیح و محکوم کرد.

شورا رسیدگی و مراقبت جامع از حجاج و نمازگزاران برای انجام مناسک و بالاترین استانداردها برای حفظ سلامتی و ایمنی آنها در این روزهای مبارک در مکه و مدینه از سوی همه دستگاه‌های مربوطه، طبق یک سیستم کاری مثال زدنی قدردانی کرد.

دولت سعودی همچنین تحولات پیش آمده در بیماری همه گیر ویروس کرونا در سطح محلی و بین‌المللی، روند منحنی‌ها و شاخص‌ها را بر اساس آمار و داده‌های مربوطه، و تلاش‌های انجام شده برای سوق دادن جامعه به ایمنی بهداشتی و ایمنی اجتماعی را مورد بررسی قرار داد.

شورا همچنین مجدداً بر ادامه پایبندی به اقدامات پیشگیرانه تا پایان همه‌گیری، و اقدام به واکسیناسیون برای حفظ سلامتی آنها و کمک به حفاظت از سلامت عمومی جامعه تأکید کرد.

این شورا در ادامه محتوای رایزنی‌ها و گفت و گوهایی که طی چند روز گذشته با تعدادی از کشورهای برادر و دوست در مورد تحولات منطقه ای و بین‌المللی انجام شده‌است را مورد بررسی قرار داد.

وزیران سعودی همچنین اعلامیه ریاض برای برگزاری اجلاس سالانه جهت اجرای ابتکار «خاورمیانه سبز» به منظور کمک به تقویت بعد زیست‌محیطی و پوشش گیاهی و دستیابی به اهداف آن در منطقه و جهان را تحسین کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای