برگزاری اولین نشست دولت لیبی در بنغازی

برگزاری اولین نشست دولت لیبی در بنغازی

احتمال دیدار الدبیبه و حفتر
دوشنبه, 26 آوریل, 2021 - 11:00

دولت وحدت ملی لیبی امروز دوشنبه، اولین جلسه خود را در شرق بنغازی برگزار می‌کند، در این میان، پیش‌بینی می‌شود عبدالحمید الدبیبه نخست‌وزیر این کشور با ژنرال خلیفه حفتر فرمانده کل ارتش ملی دیدار کند.

الدبیبه از زمانی که نخست‌وزیر دولت وحدت ملی لیبی شده، همراه با وزرای خود سفر رسمی به بنغازی نداشته و این اولین باری است که او از چنین سفری و قصد خود برای برگزاری جلسه کابینه در آنجا خبر می‌دهد.

اظهارات الدبیبه، در جریان بازدید اخیر خود از جنوب طرابلس، در مورد بازگشت بنغازی به آنچه «آغوش میهن» توصیف کرد ، انتقادات زیادی را در این شهر برانگیخت.

الدبیبه و حفتر تاکنون هیچ اظهاراتی دربارهٔ این دیدار احتمالی اعلام نکردند، اما منابع نزدیک به الدبیبه گفتند که «وی برای برگزاری هر جلسه ای که آشتی ملی را ارتقا دهد، با روی گشوده برخورد می‌کند».

این تحولات همزمان با ورود ریچارد نورلند سفیر آمریکا به لیبی روی خط بحران بین دولت الدبیبه و مجلس نمایندگان لیبی بود که از تصویب بودجه پیشنهادی دولت خودداری کرد و خواستار اصلاح آن شد.

نورلند روز گذشته در تماس تلفنی با عقیله صالح رئیس پارلمان لیبی «پیشرفت حاصل در انتخابات و بودجه دولت وحدت» را مورد بحث قرار داد.

نورلند از عزم صالح برای برگزاری به موقع انتخابات و پیشرفت در جهت یافتن مبانی قانونی جهت تسهیل این انتخابات، استقبال کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای