الجبیر تحولات منطقه‌ای و تقویت روابط را با هیئت آمریکایی بررسی کرد

الجبیر تحولات منطقه‌ای و تقویت روابط را با هیئت آمریکایی بررسی کرد

یکشنبه, 2 مه, 2021 - 22:45

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در دیدار با هیئت آمریکایی در ریاض دربارهٔ موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

آنها همچنین در مورد راه‌های همکاری در جهت افزایش و استقرار امنیت و ثبات منطقه ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

این هیئت نمایندگی ایالات متحده، از درک شولین مشاور وزارت امور خارجه، جوی هود سرپرست دستیار وزیر خارجه در امور خاور نزدیک، مارا کارلین سرپرست دستیار وزیر دفاع در امور امنیت بین‌الملل و مارتینا استرانگ کاردار سفارت ایالات متحده در ریاض تشکیل شده‌است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، در نشست الجبیر با این هیئت روابط دوجانبه استراتژیک دو کشور دوست و راه‌های تقویت آنها بررسی شد.

این دیدار با حضور شاهدخت ریما بنت بندر سفیر سعودی در ایالات متحده، عید الثقفی معاون وزیر امور خارجه در امور سیاسی و اقتصادی سعودی و محمد آل جابر سفیر سعودی در یمن برگزار شد.

پیش از این، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک هیئت دیپلماتیک و امنیتی این کشور برای دیدار از چند کشور شامل امارات، مصر، اردن و سعودی در سفری یک هفته ای با هدف «تقویت روابط بین ایالات متحده و متحدان منطقه ای آن» راهی خاورمیانه شده‌است.

این بیانیه حاکی از آن است که در جریان مذاکرات در ریاض، «ایالات متحده حمایت خود را از امنیت سعودی تأکید و دربارهٔ دیپلماسی در حال انجام برای دستیابی به یک راه حل صلح آمیز درگیری‌های یمن گفت و گو خواهد کرد».

علاوه بر این، هیئت اعزامی «تلاش‌های پادشاهی سعودی برای مدرن سازی و متنوع سازی اقتصاد خود و همکاری‌های اقلیمی بررسی خواهد کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای